1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ABD’nin ham petrol üretimi azaldı

ABD’nin ham petrol üretimi azaldı

ABD’nin ham petrol üretimi geçen hafta günlük ortalama 92 bin varil düştü.

ABD’nin ham petrol üretimi azaldı

Enerji Günlüğü - ABD’nin ham petrol üretimi geçen hafta günlük ortalama 92 bin varil düştü.

ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) tarafından açıklanan verilere göre, ABD’nin ham petrol üretimi geçen hafta bir önceki haftaya göre günlük ortalama 92 bin varil düştü. Böylece 15-21 Haziran haftasında ABD'nin ham petrol üretimi günlük ortalama 12,1 milyon varil seviyesinde gerçekleşti.

İTHALAT DÜŞTÜ, İHRACAT ARTTI

ABD'nin ham petrol ithalatı ise geçen hafta bir önceki haftaya kıyasla günlük ortalama 812 bin varil düşüşle 6,65 milyon varile gerilerken, ihracatı günlük ortalama 348 bin varil artışla 3,77 milyon varile yükseldi.

HAM PETROL STOKLARI %3 AZALDI

ABD’deki ticari ham petrol stokları da geçen hafta 12,8 milyon varil (yüzde 2,7) azalarak 469,6 milyon varile geriledi. Ham petrol stokları bir önceki hafta 3,1 milyon varil azalmıştı.

Ticari ham petrol stoklarına dahil olmayan stratejik ham petrol stokları geçen hafta bir önceki haftaya göre değişiklik göstermeyerek 644,8 milyon varilde kaldı.

ABD'nin benzin stokları da geçen hafta 1 milyon varil (yüzde 0,4) azalarak 232,2 milyon varile düştü. Benzin stokları bir önceki hafta 1,7 milyon varil azalmıştı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler