1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. Akhisar’da İzmir Doğalgaz Sergisi

Akhisar’da İzmir Doğalgaz Sergisi

İzmir Doğalgaz, bu yıl “Pazar Yerleri” konusu altında 8’sini düzenlediği fotoğraf yarışmasını Akhisar Belediyesi ev sahipliğinde Akhisarlı sanatseverlerle buluşturdu.

Akhisar’da İzmir Doğalgaz Sergisi

Enerji Günlüğü – İzmir Doğalgaz, bu yıl “Pazar Yerleri” konusu altında 8’sini düzenlediği fotoğraf yarışmasını Akhisar Belediyesi ev sahipliğinde Akhisarlı sanatseverlerle buluşturdu.

İzmir Doğalgaz, 2011 yılında başlattığı ve bu yıl “Pazar Yerleri” konusu altında 8’sini düzenlediği fotoğraf yarışmasını Akhisar Belediyesi ev sahipliğinde Akhisar Belediyesi sanat galerisinde Akhisarlı sanatseverlerle buluşturdu.

İzmir Doğalgaz Genel Müdür Yardımcısı Cebrail Özdemir serginin açılışında yaptığı konuşmasında, geleneksel hale getirdikleri yarışmayı İzmir Fotoğrafçılar Odası ile birlikte düzenlediklerini ifade ederek, “Yarışma ile belirlenen sosyal konular çerçevesinde içinde yaşadığımız toplumun değerlerine sahip çıkarak önemli bir görsel hafıza oluştururken, aynı zamanda amatör ve profesyonel fotoğraf severleri destekleyerek fotoğraf sanatına katkı sağlamayı amaçlıyoruz. 2011 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürdüğümüz ve bölgesel düzeyde olan yarışmamız, 2016 yılından itibaren ulusal düzeye taşınmıştır. Bu yıl Türkiye genelinde yarışmamıza katılan 1934 eserden jürimizin titiz çalışması ile 3 derece, 3 mansiyon ve sergilenmeye değer görülen 40 eser belirlenmiştir” dedi.

Açılışın ardından katılımcılar sergilenen eserleri tek tek inceleyerek İzmir Fotoğrafçılar Odası Eğitim Müdürü Dr. Özgün Özer’den bilgi aldılar.

Önceki ve Sonraki Haberler