1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Akpet`in iletim, dağıtım ve depolama ücretleri değişti

Akpet`in iletim, dağıtım ve depolama ücretleri değişti

Enerji Günlüğü - Akpet Akaryakıt Dağıtım Anonim Şirketi’nin Kocaeli Körfez'deki tesislerinde yıllık 3 bin tondan az olan motorin, benzin ve fuel oil...

Akpet`in iletim, dağıtım ve depolama ücretleri değişti

Enerji Günlüğü - Akpet Akaryakıt Dağıtım Anonim Şirketi’nin Kocaeli Körfez'deki tesislerinde yıllık 3 bin tondan az olan motorin, benzin ve fuel oil iletim taleplerini reddetme hakkına sahip oldu. İndirim oranları da motorin ve benzin türlerinde yıllık 50 bin metreküplük teslimlerde yüzde 50 olarak uygulanacak. EPDK, şirketin konuya ilişkin iletim tarifesi değişikliğini onayladı.

Akpet'in Kocaeli Kabakoz'daki depolama tesisine ilişkin tarife değişikliği talebi de kabul edildi. Depolama/teslim alma – etme hizmet fiyatlarında uygulanacak indirim oranları benzin ve motorin türlerinde 2 bin m3 ile 10 bin m3 arası miktarlar için yüzde 42,86 (indirimli fiyat 4,00 TL/ m3 esas alınacak), 10 bin m3 üzerindeki miktarlar için yüzde 50 (indirimli fiyat 3,50 TL/ m3 esas alınacak) olarak belirlendi. Fuel Oil türlerinde 50 bin m.ton’dan fazla miktarlar için yüzde 42.86 (indirimli fiyat 4,00 TL/m.ton esas alınacak) indirim uygulanacak.

EPDK, Akpet'in KIRIKKALE Hacılar'daki depolama tesisinde de depolama hizmet fiyatlarında uygulanacak indirim oranının benzin ve motorin türlerinde 2 bin m3 ve üzeri depolamalarda yüzde 50 (indirimli fiyat 0,10TL/ m3/gün esas alınacaktır); depolama/teslim alma–etme hizmet fiyatlarında uygulanacak indirim oranının, benzin ve motorin türlerinde 500 m3 ile 5 bin m3 arası miktarlar için yüzde 41 (indirimli fiyat 5,31 TL/ m3 esas alınacak), 5 bin m3 üzerindeki miktarlar için yüzde 75 (indirimli fiyat 2,25 TL/ m3 esas alınacak) olacak şekilde tadil edilmesi talebini de kabul etti.

Önceki ve Sonraki Haberler