1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Anadolu Grubu’nda enerji şirketleri Şarman’a emanet

Anadolu Grubu’nda enerji şirketleri Şarman’a emanet

Anadolu Grubu Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığı’na Demir Şarman atandı.

Anadolu Grubu’nda enerji şirketleri Şarman’a emanet

Enerji Günlüğü - Anadolu Grubu Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığı’na Demir Şarman atandı. 

Anadolu Grubu’nda perakende, tarım, enerji ve gayrimenkul grupları aynı yönetim altında toplandı. Yeni oluşturulan Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığına, Temmuz ayı itibarıyla Grupta 23 yıldır yöneticilik yapan Demir Şarman gelecek. 

Anadolu Etap’ta, şirketin faaliyetlerine başladığı 2010 yılından bugüne Genel Müdürlük görevini yürüten Demir Şarman’ın yönetimini üstleneceği Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu’nda, Anadolu Etap’ın yanı sıra Adel Kalemcilik, McDonald’s, AND Gayrimenkul, Efestur ve Grubun enerji şirketleri  yer alacak. 

Demir Şarman, 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Şarman, Chicago Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans derecesi ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir sertifikasına da sahip. 

İş hayatına 1993 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Finansal Denetim Uzmanı olarak başlayan Şarman, 1997 yılında Finansal Kontrolör olarak Anadolu Grubu İçecek Bölümü’ne (Anadolu Efes) katıldı. 1997-2009 yılları arasında Efes International’da CFO, Efes Bira Grubu’nda Strateji ve İş Geliştirme Direktörlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunan Şarman, kuruluşundan bu yana Anadolu Etap’ta Genel Müdürlük görevini yürüttü. 

1 Nisan itibarıyla Anadolu Grubu enerji şirketlerinin de sorumluluğunu üstlenen Demir Şarman, 1 Temmuz itibarıyla da perakende ve gayrimenkul şirketlerinin de raporlayacağı Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığı görevine başlayacak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler