1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Avrupa’da alınan akaryakıt TL ile ödenebilecek

Avrupa’da alınan akaryakıt TL ile ödenebilecek

DKV, Avrupa’daki akaryakıt alımlarının TL ile ödenmesi dönemini başlatıyor. 2012’nin son çeyreğinde hayata geçirilecek yeni uygulamayla Euro ile ödeme...

Avrupa’da alınan akaryakıt TL ile ödenebilecek

DKV, Avrupa’daki akaryakıt alımlarının TL ile ödenmesi dönemini başlatıyor. 2012’nin son çeyreğinde hayata geçirilecek yeni uygulamayla Euro ile ödeme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Akaryakıtın yanı sıra otoban ve feribot geçişleri, yol yardım hizmetleri, vergi iadesi gibi harcama kalemlerinin de ister TL, ister Euro ile ödenmesini mümkün kılan uygulama, DKV Kart kullanıcılarını yüksek gişe kurlarından koruyacak.

“LOJİSTİK SEKTÖRÜNE DÖVİZ KURU AVANTAJI GELİYOR”
DKV Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Tuna, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “DKV Türkiye olarak, ülkemizdeki lojistik şirketlerinin rekabet gücünü artırıcı uygulamalar geliştirmeye devam ediyoruz. Türk Lirası ile ödeme yapma imkanının müşterilerimize büyük kolaylık sağlayacağı kanısındayız. DKV ile çalışan lojistik şirketlerinin tümünün Avrupa genelinde DKV Kart kullanarak yaptıkları harcamalar, ödeme tarihi geldiğinde fatura tarihindeki kur üzerinden hesaplanacak ve şirketler tercihlerine göre ister TL, ister de Avro ile ödeme yapabilecekler.”

Önceki ve Sonraki Haberler