1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. Bomonti'nin Şifrin HES'i bakım için 15 Kasım’a kadar üretime ara verdi

Bomonti'nin Şifrin HES'i bakım için 15 Kasım’a kadar üretime ara verdi

Bomonti Elektrik’in Şifrin HES’i bakım ve onarım için 15 Kasım 2019’a kadar üretime ara verdi. 

Bomonti'nin Şifrin HES'i bakım için 15 Kasım’a kadar üretime ara verdi

Enerji Günlüğü - Bomonti Elektrik’in Şifrin HES’i bakım ve onarım için 15 Kasım 2019’a kadar üretime ara verdi. 
 
Bomonti Elektrik Mühendislik Müşavirlik İnşaat Turizm ve Ticaret AŞ, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Şifrin Regülatörü ve Hidro Elektrik Santrali'nde üretime ara verilmesine karar verdi. 
 
Bomonti Elektrik’ten yapılan açıklamada şirketin faaliyetlerini olumsuz etkilememek için üretimin en düşük olduğu Eylül ve Ekim tarihlerinde rutin olarak yapılan Şifrin Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali’ne ait yükleme havuzunda biriken rusubat, toprakların temizlenmesi, sevki ve regülatör yolunun temizlenmesi için bakım ve onarım çalışmaları yapılacağı ve rutin olmayan bakım ve onarım çalışmaları da yapılacağı bildirildi. 

Rutin olmayan çalışmalardan birinin Aralık ayındaki yoğun kar yağışı sırasında devrilen ve geçici olarak ahşap direklerle ikame edilen 2 adet Swallow tipi demir direk yerine, Raven tipi demir direklerle değiştirilmesi işi olduğu; diğerinin ise İl Özel İdaresi’nin Karagöl yolu üzerinde yapmış olduğu yol düzeltme çalışmasından dolayı regülatör bölgesinde oluşan moloz ve hafriyatın kaldırılması işi olduğu belirtildi. 

Şifrin Regülatörü ve Hidro Elektrik Santrali'ndeki bütün çalışmaların en geç 15 Kasım 2019 tarihine kadar tamamlanması öngörülüyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler