1. HABERLER

  2. PETROL

  3. BP'ye yeni Akaryakıt Pazarlama Müdürü: Seçil Okyay

BP'ye yeni Akaryakıt Pazarlama Müdürü: Seçil Okyay

Enerji Günlüğü - Türkiye akaryakıt sektörünün önde gelen oyuncularından BP Türkiye’de Akaryakıt Pazarlama Müdürlüğü görevine Seçil Okyay getirildi.   Türkiye...

BP'ye yeni Akaryakıt Pazarlama Müdürü: Seçil Okyay

Enerji Günlüğü - Türkiye akaryakıt sektörünün önde gelen oyuncularından BP Türkiye’de Akaryakıt Pazarlama Müdürlüğü görevine Seçil Okyay getirildi.   

Türkiye akaryakıt sektörünün önde gelen oyuncularından BP Türkiye’de pazarlama birimine yeni bir isim atandı. BP Türkiye Akaryakıt Pazarlama Müdürlüğü görevine, Seçil Okyay getirildi. 

2008 yılından bu yana BP Türkiye ailesinde görev alan Seçil Okyay, son olarak, Ticari İş Yönetim Entegratörü ve Perakende Sistem Proje Müdürlüğü görevini yürütüyordu. 

Seçil Okyay, yeni görevinde BP Türkiye’nin pazarlama ajandası ve planları, akaryakıt kampanyaları, promosyonlar, sadakat programları ve market iletişimi dahil olmak üzere marka ve alt marka iletişiminden sorumlu olacak. BP markasını ve markanın pazardaki konumunu müşteriler ve bayiler özelinde farklılaştırmak amacıyla stratejik ve taktiksel pazarlama programlarını uygulamanın yanı sıra tüketici odaklılık ve dijital dönüşüm ajandasına liderlik edecek. Okyay ayrıca, Akaryakıt Türkiye Liderlik Ekibi ve Avrupa ve Güney Afrika’yı kapsayan Bölgesel Akaryakıt Pazarlama Müşteri Deneyimi Liderlik Takımı’nda da görev alacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Okyay, kariyerine 2004 yılında Borusan Mannesmann’da Pazarlama Uzmanı olarak başladı. 2008 yılında BP ailesine katılan Okyay, ilk olarak Akaryakıt Filo Satışlar Saha Müdürü olarak görev yaptı, sonrasında BP Türkiye filo satış stratejisi ve müşteri segmentasyon çalışmalarına önderlik ettiği Filo Satışlar Destek Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Okyay, son olarak Ticari iş yönetim Entegratörü ve Perakende Sistem Proje Müdürlüğü görevinde tedarik, lojistik, perakende, finans ve strateji ekipleri dahil tüm akaryakıt organizasyonu ile birlikte çalıştı ve stratejik sorumluluklar üstlendi. Seçil Okyay, evli ve iki çocuk annesi. 

Türkiye’de 106 yıldır akaryakıt dağıtım, pazarlama, rafinaj alanındaki girişimleriyle faaliyet gösteren BP Türkiye bugün 670 akaryakıt istasyonuyla müşterilerine hizmet veriyor. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler