1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Burdur’da 10 akaryakıt istasyonuna rekabet cezası

Burdur’da 10 akaryakıt istasyonuna rekabet cezası

Burdur'da faaliyet gösteren 10 akaryakıt istasyonuna, otogaz LPG ve akaryakıt ürünlerinin fiyatlarını aralarında anlaşarak yükselttikleri gerekçesiyle idari para cezası verildi.

Burdur’da 10 akaryakıt istasyonuna rekabet cezası

Enerji Günlüğü - Burdur'da faaliyet gösteren 10 akaryakıt istasyonuna, otogaz LPG ve akaryakıt ürünlerinin fiyatlarını aralarında anlaşarak yükselttikleri gerekçesiyle idari para cezası verildi.

Rekabet Kurulu, Burdur İl merkezinde faaliyet gösteren 10 istasyon hakkında yürüttüğü Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik soruşturmayı sonuçlandığını açıkladı.

Buna göre Kurul, 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiklerini tespit ettiği Akay Petrol Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti, Binay Akaryakıt LPG, Otomotiv, Elekt. Dayanıklı Tüketim Malları AŞ, Burdur Akaryakıt Hizmetleri ve Pazarlama San. ve Tic. AŞ, Burdur İhtiyaç Mad. ve İnş. San. Tic. AŞ, Emre Emrah Cantürk Akaryakıt İnş. Nak. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti, Kurt Otomotiv Parça Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti, Mediha Ongun Hamdi Ongun ve Fahri Ongun Kabacalı Petrol Tic. Kol. Şti, Mudul Petrol Lpg ve Sıvı Petrol Ürünleri Tic. ve Müh. Hizmetleri, Özel Burdur Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği İnş. Taahhüt Oto. Turizm Nak. Madencilik Tarım Ürünleri Konfeks. Gıda Akaryakıt Day. Tüketim Mall. Tic. ve San. Ltd. Şti, Yağmuralan Petrol İnş. Malz. Tic. ve San. Ltd. Şti'ye, idari para cezası verilmesini kararlaştırdı. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler