1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Çinli SSE Mısır’da şarj istasyonu fabrikası kuruyor

Çinli SSE Mısır’da şarj istasyonu fabrikası kuruyor

Çinli SSE şirketi, Mısır Savunma Üretim Bakanlığı ile elektrikli araç şarj istasyonu üretimi yapacak bir fabrika kurmak üzere anlaştı.

Çinli SSE Mısır’da şarj istasyonu fabrikası kuruyor

Enerji Günlüğü - Çinli SSE şirketi, Mısır Savunma Üretim Bakanlığı ile elektrikli araç şarj istasyonu üretimi yapacak bir fabrika kurmak üzere anlaştı.

Çinli SSE şirketi, Mısır Savunma Üretim Bakanlığı ile ortaklaşa elektrikli araç şarj istasyonu üretimi yapacak bir fabrika kurmak üzere anlaşma yaptı. 

Mısır Savunma Üretim Bakanlığı, Çin’in SSE şirketi ile Mısırlı International Limited’in elektrikli araç şarj istasyonları üretecek bir fabrika kurmak için iş birliği yaptığını duyurdu. Mısır’ın ülkede elektrik araç alt yapısını kurmak için çalıştığını belirten bakanlık açıklamasında, elektrikli araç şarj istasyonları endüstrisinin yerelleşmesi ve şirketlerin pil hizmetlerini büyütmesini desteklemeye devam edecekleri belirtildi.

Mısır son dönemde bir devlet politikası olarak, özellikle kamuda elektrikli araç kullanımı teşvik ediyor ve ülkenin bu alandaki alt yapısını geliştirmeye çalışıyor. Çinli şirket Foton Motor da nisan ayında Mısır’da elektrikli otobüs üretimi anlaşması imzalamıştı.

Bakanlık açıklamasında, Mısır hükümetinin, kamu araçlarını fosil yakıt yerine elektrikle çalışacak şekilde değiştirdiği ve çağdaş teknolojinin önemli bir simgesi olarak görülen elektrikli araçların, ülkenin karbon emisyonlarını azaltma hedefini desteklemenin yanı sıra daha ucuz, daha güvenli ve çevre dostu olduğu vurgulandı.
 
ARAP ÜLKELERİ VE AFRİKA’YA DA İHRAÇ EDİLECEK
Mısır’da fabrika yatırımı yapacak olan Çinli SSE şirketinin genel müdürü Pan Fei, elektrikli taşıt şarj istasyonlarının imalatının lokalize edilmesi ve diğer amaçlar için kullanılacak bitmiş pillerin geri dönüşümü konusunda Mısır hükümeti ile iş birliği yapmaktan memnun olduklarını söyledi. Pan Fei, Savunma Üretim Bakanlığı’na ait şirketlerin gelişmiş teknolojik potansiyele, üst düzey eğitimli işçilere ve diğer ülkelere göre çok daha gelişmiş üretim hatlarına sahip olduğunu belirtti. Pan, sahip oldukları teknolojiyle üretecekleri ürünleri, ülkenin iç talebinin yanı sıra Mısır üzerinden Arap ve Afrika ülkelerine ihraç edebileceklerini de sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler