1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Dolum Yeterlilik Belgesi için istenen belgeler azaltıldı

Dolum Yeterlilik Belgesi için istenen belgeler azaltıldı

Dolum Yeterlilik Belgesi için dolum tesislerinin ibraz etmesi gereken belge sayısı azaltıldı. 

Dolum Yeterlilik Belgesi için istenen belgeler azaltıldı

Enerji Günlüğü - Dolum Yeterlilik Belgesi için dolum tesislerinin ibraz etmesi gereken belge sayısı azaltıldı. 

Tüp ve Tüp Demetlerinin Dolum ve Periyodik Muayenelerinin Usul ve Esaslarına İlişkin Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Tebliğ’deki değişikliğe göre Dolum Yeterlilik Belgesi alacak dolum tesislerinden talep edilen bilgi ve belgelerden bazıları, bundan böyle istenmeyecek. Dolum tesislerinden artık talep edilmeyecek olan bilgi ve belgeler şöyle sıralandı: 

  • Sınaî gazın üretim ve/veya dolum, depolama ve piyasaya arzına dair teknik donanımın ilgili teknik düzenlemelere uygun olduğuna dair beyan, miktar, kapasite ve özelliklerine ilişkin bilgi ve belgeler. 
  • Tüpün omuz kısmındaki işaretlemeleri kaybolmayacak şekilde boyama yapılması için boyama ünitesi veya tüpün boyasının yapılabileceği bir tesisle yapılmış sözleşme. 
  • Dolum esnasında dolumcu tarafından her bir gaz türü için kullanılacak Tüp Dolum Talimatını yazılı ve şematik olarak gösteren ve kontrol aşamasında işyerinde görülecek şekilde dolumcu tarafından hazırlanan doküman.
Önceki ve Sonraki Haberler