1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. Elektrikli araçların dönüşümü İstanbul’da konuşulacak

Elektrikli araçların dönüşümü İstanbul’da konuşulacak

Otomotiv endüstrisindeki elektrikli araçların dönüşümünün ele alınacağı 4. Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı - IAEC 7-8 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Elektrikli araçların dönüşümü İstanbul’da konuşulacak

Enerji Günlüğü - Otomotiv endüstrisindeki elektrikli araçların dönüşümünün ele alınacağı 4. Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı - IAEC 7-8 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Dünya çapında ekonomik büyümeyi sağlayan en büyük sektörlerinden birisi olan otomotiv endüstrisi ciddi bir dönüşümden geçiyor. Bu geçiş sürecinde Türkiye, otomotiv ekosisteminde elektrikli araç teknolojilerinin ele alınacağı çok önemli bir konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olan ‟Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı - IAEC” 7-8 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Swissotel The Bosphorus’da gerçekleştirilecek.

ANA TEMA ELEKTRİKLİ ARAÇ TEKNOLOJİLERİ VE GELECEĞİ

Bu yılki ana teması “Elektrikli Araç Teknolojileri ve Geleceği” olan IAEC 2019’da, batarya teknolojileri ve yönetim sistemlerinden şarj altyapısı ve şebekesine, otomotiv pazarının dönüşüm sürecinden Türkiye otomotiv sanayisi üzerindeki etkilerine ve tüm araç gruplarında dönüşüm trendlerine kadar birçok konu ele alınacak. 

IAEC 2019’da “Elektrikli Araçlar: Pazar, Politika ve Emisyonlar”, “Elektrikli Araç Teknolojileri”, “Bataryalar ve Batarya Yönetim Sistemleri”, “Elektrikli Araç Şarj Altyapısı ve Şebekesi”, “Elektrikli Araçlar ve Türkiye’de Otomotiv Sanayiine Etkisi”, “Başarı Öyküleri” ve “Ticari Araçlarda Elektrifikasyon” konu başlıkları yer alacak.

ANA KONUŞMACI CATL YÖNETİCİSİ LAİ OLACAK

IAEC 2019’un ana konuşmacısı ise, dünyanın en büyük lityum batarya üreticisi CATL şirketinin kıdemli yöneticisi Robert Lai olacak. Robert Lai’in ana konuşmacı olarak lityum iyon bataryalar üzerine önemli paylaşımlarda bulunacağı IAEC 2019’da, batarya teknolojileri ve yönetim sistemlerinden şarj altyapısı ve şebekesine, otomotiv pazarının dönüşüm sürecinden Türkiye otomotiv sanayisi üzerindeki etkilerine ve tüm araç gruplarında dönüşüm trendlerine kadar birçok konu ele alınacak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler