1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Enerji Bakanlığı ve Bakan Dönmez ABD yaptırım listesinde

Enerji Bakanlığı ve Bakan Dönmez ABD yaptırım listesinde

ABD, Türk hükümetinin bölgenin barışı, güvenliğini ve istikrarını daha da bozan eylemleri gerekçesiyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Bakan Fatih Dönmez’i yaptırımlar listesine aldı.

Enerji Bakanlığı ve Bakan Dönmez ABD yaptırım listesinde

Enerji Günlüğü - ABD, Türk hükümetinin bölgenin barışı, güvenliğini ve istikrarını daha da bozan eylemleri gerekçesiyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Bakan Fatih Dönmez’i yaptırımlar listesine aldı.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’ye yönelik yaptırımları kapsayan başkanlık kararnamesini imzaladı. ABD Hazine Bakanlığı’nın sitesinde yayımlanan Başkanlık Kararnamesi’nde ABD, Türkiye'den 3 bakan ve 2 bakanlığı yaptırım listesine alındı. ABD Hazine Bakanlığı, yaptırımlara tabi olan üç kişinin, Savunma Bakanı Hulusi Akar, Enerji Bakanı Fatih Dönmez ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olduğunu açıkladı. Ayrıca, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı da yaptırım listesine alındı.

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bu bakanlık ve yetkililerin belirlenmesi, Türk hükümetinin bölgenin barışı, güvenliğini ve istikrarını daha da bozan eylemlerinin bir sonucudur. Gerektiği takdirde, Türkiye hükümeti yetkililerine ve birimlerine ilave yaptırımlar uygulamaya hazırız.” denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler