1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Enerjisa Enerji CEO'luğuna Murat Pınar getirildi

Enerjisa Enerji CEO'luğuna Murat Pınar getirildi

Sabancı Holding ve EON iştiraki Enerjisa Enerji AŞ CEO’su Ziya Erdem görevinden ayrıldı. 1 Kasım 2019 itibariyle Enerjisa Enerji CEO'luğu görevini Murat Pınar üstlendi.

Enerjisa Enerji CEO'luğuna Murat Pınar getirildi

Enerji Günlüğü - Sabancı Holding ve EON iştiraki Enerjisa Enerji AŞ CEO’luğuna halen Enerjisa Dağıtım Şirkeleri Genel Müdürü Murat Pınar getirildi. 

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı ve Enerjisa Enerji AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Zaimler, Enerjisa Enerji AŞ’de yönetim değişikliğine dair bir açıklama yaptı. Zaimler’in verdiği bilgiye göre Sabancı Holding ve E.ON ortaklığı Enerjisa Enerji AŞ’nin 2018 yılından bu yana CEO’luk görevini üstlenen Ziya Erdem, 31 Ekim 2019 tarihi itibarıyla görevinden ayrılma kararı aldı. Enerjisa Enerji AŞ’nin CEO’luk görevine, 1 Kasım 2019 tarihi itibarıyla, halen Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Murat Pınar atandı. 

“YENİ NESİL LİDER ENERJİ ŞİRKETİ” 

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı ve Enerjisa Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Zaimler, konuyla ilgili açıklamasında “Topluluğumuz için stratejik öneme sahip olan Enerjisa Enerji AŞ, güçlü altyapısı ve alanındaki uzmanlığını, inovatif iş modelleri ve teknoloji odaklı yaklaşımıyla birleştirerek, Türkiye’nin yeni nesil lider enerji şirketi haline gelmiştir” dedi. 

“ZİYA ERDEM BÜYÜK KATKI SUNDU” 

Kıvanç Zaimler, Enerjisa Enerji CEO’luğundan ayrılan Ziya Erdem’in şirketin tüm paydaşlarına ve hissedarlarına değer yaratmasında büyük katkısı bulunduğunu belirtti. Erdem’e bugüne kadar yaptıkları için teşekkür eden ve kariyer yolculuğunda başarılar dileyen Zaimler şöyle devam etti: 

“Yeni dönemde CEO’luk görevini devralacak olan Murat Pınar’ın da, Enerjisa Enerji AŞ’yi dünya çapında örnek gösterilecek bir şirket haline getirme vizyonumuza yönelik yolculuğumuzda, büyük Enerjisa ekibine başarıyla liderlik edeceğine inanıyorum.”

DEPLUET: MURAT PINAR LİDERLİK EDECEK

Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erik Rene C. Depluet ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ziya Erdem’e halka arz sonrası süreçte finansal ve operasyonel başarıyı sürdürmeye olan katkısından ve tüm başarılı çalışmalarından dolayı Enerjisa Enerji adına teşekkür ediyorum. Murat Pınar’a da yeni görevinde başarılar diliyor, derin bilgi ve tecrübesiyle Enerjisa Enerji’ye başarıyla liderlik edeceğine yürekten inanıyorum” dedi. 

MURAT PINAR KİMDİR? 

Murat Pınar, Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezunu oldu. MBA diplomasını London School of Commerce & University of Wales’ten alan Pınar, profesyonel kariyerine 1998 yılında Siemens’te başladı. 

Murat Pınar, 2005-2010 döneminde Nokia NSN’de 13 farklı ülkede sorumlu Saha Operasyon Müdürlüğü ve Telekomünikasyon, Fiber Optik, Altyapı, İnşaat ve Entegrasyon süreçlerinde program yöneticiliği görevlerini üstlendi. 

Murat Pınar, 2010 yılında Enerjisa bünyesine dahil oldu. Pınar, Enerjisa bünyesinde 2015 yılına kadar 14 il 9 milyon müşteri ve 21 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmeti veren Enerjisa dağıtım bölgeleri Başkent, Ayedaş ve Toroslar organizasyonlarında çeşitli üst yönetici rollerinde bulundu. 

Özellikle operasyonel mükemmellik çalışmalarının yürütülmesi, iş modellerinin olgunlaştırılması, sektör dinamiklerinin gelişiminde rol alınması ve yatırım programlarının oluşturulması sorumluluklarını üstlenerek Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin entegrasyon, büyüme ve ilerlemesi süreçlerine büyük katkısı oldu. 

Murat Pınar, 2015 itibarıyla Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü olarak atandı. Dağıtım Şirketleri’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve ELDER (Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği) Yönetim Kurulu üyesi oban Murat Pınar ayrıca, EUROGIA2020’nin Başkanlığı’nı da yürütüyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler