1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. EÜAŞ 150 daimi işçi alacak

EÜAŞ 150 daimi işçi alacak

Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü, taşra işyerlerinde çalışacak 150 daimi işçi alacağını duyurdu.

EÜAŞ 150 daimi işçi alacak

Enerji Günlüğü - Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü, taşra işyerlerinde çalışacak 150 daimi işçi alacağını duyurdu.

Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü, taşra işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi çalıştırılmak üzere 150 daimi işçi alımı yapılacağını açıkladı. İşçi alımları Samsun, Osmaniye, Şanlıurfa, Çanakkale, Artvin, Karaman, Mersin, Eskişehir, İstanbul, Kırşehir, Diyarbakır, Elazığ, Sivas, Ankara ve Tekirdağ illerinde gerçekleştirilecek. Bu illerde 116 elektrik teknisyeni, 25 elektronik teknisyeni ve 6 kimya teknisyeni istihdam edilecek.

euas-istihdam.jpg

Açıklamaya göre, Türkiye İş Kurumu Çankaya Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğü’nce yayınlanacak ilanda aranılan şartları taşıyan istekliler, son başvuru tarihine kadar Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü kanalıyla adaylık başvurusunda bulunabilecekler. 

BAŞVURACAKLARDA ARANAN ŞARTLAR

Adaylarda aranılan şartlar Çankaya Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından 10.12.2020 tarihinde ilan edilecek. Başvurular adayların adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı olan adreslerine göre il düzeyinde karşılanacak. 

İş Kurumuna başvuruda bulunacak adayların; 

1- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşıması, 

2- İlanda yazılı okul/bölüm mezunu olması,
3- Öncelik Belgesi olanların öncelik belgelerinin bulunması,
4- Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olması, 

5- 30 yaşını bitirmemiş olması. 

Başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 katı aday, öncelik hakkına sahip olarak başvuranlar arasından da açık iş sayısının 4 katı aday sözlü mülakat sınavına girmek üzere noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.. Kura çekimi tarih, saat ve yeri ile sözlü sınav gün, saat, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri Şirketin web sayfası olan www.euas.gov.tr adresinin duyurular bölümünde ilan edilecek. Bu duyurular tebliğ mahiyetinde kabul edilecek ve ilgililerin adresine posta yoluyla ayrıca tebligat yapılmayacak. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler