1. HABERLER

  2. PETROL

  3. OPET markası iki ayrı itibar ödülü aldı

OPET markası iki ayrı itibar ödülü aldı

OPET Petrolcülük, iki ayrı kurum tarafından marka itibar ödülüne layık görüldü. 

OPET markası iki ayrı itibar ödülü aldı

Enerji Günlüğü – OPET Petrolcülük, iki ayrı kurum tarafından marka itibar ödülüne layık görüldü. 

OPET Petrolcülük AŞ, Türkiye İtibar Endeksi ve RepMan Türkiye İtibar Ligi araştırmalarına göre sektörün itibarı en yüksek markası olarak değerlendirildi. 

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, “En önemli değerimiz bize duyulan güven, bu sonuçlar motivasyonumuzu daha da artırıyor” dedi.

Genel Müdür Cüneyt Ağca, OPET’in iki ayrı kurum tarafından itibarlı marka ödülüne layık görülmesi üzerine iki önemli araştırmada akaryakıt dağıtım sektörünün en itibarlı markası olarak gösterilmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi ve şöyle konuştu, “En önemli sermayemiz olan itibarımız şirketimizin kurumsal algısını temsil ediyor ve temelinde mevcut ve potansiyel müşterilerimizin bize duyduğu güven yer alıyor. OPET hayatın her anında müşterilerinin yanında olma vizyonuyla hareket ediyor, yeni ürün ve hizmetleri, müşteri memnuniyeti odaklı sistemleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile her zaman farklı olanı yapıyor. Bu araştırmalar doğru yolda olduğumuza dair önemli göstergeler. Toplumumuza fayda sağlayan çalışmalara devam edecek, kamuoyunun markamıza duyduğu güveni devam ettireceğiz”. 

OPET Petrolcülük; Türkiye’de akademik denetim altında gerçekleştirilen saha araştırması Türkiye İtibar Endeksi’nde (TİE) “Akaryakıt Sektörü” kategorisinde en itibarlı marka oldu. OPET markası, Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı itibar yönetimi araştırması olan “RepMan Türkiye İtibar Ligi”nde de en itibarlı markalar arasına girdi.

TÜRKİYE İTİBAR ENDEKSİ
Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Türkiye İtibar Endeksi (TİE), Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün akademik denetiminde ve raportörlüğünde 12 bin kişi ile görüşülerek gerçekleştirilen saha çalışmaları ile oluşturuldu. 12 bin kişiye 60 farklı soru yöneltildi ve yaklaşık 120 bin dakikalık telefon görüşmesi yapıldı. 

REPMAN TÜRKİYE İTİBAR LİGİ
RepMan Türkiye İtibar Ligi’nde ise 17 farklı sektörde toplam 155 şirket değerlendirildi. 13 bin 744 kişiyle yapılan görüşmeler sonucunda uluslararası kriterleri karşıladığı belirlenen 36 şirket, RepMan Türkiye İtibar Ligi’nde yer aldı. Araştırma sonuçlarının analizinde 0-100 performans aralığında 70 ve üzeri skor alan şirketler RepMan Türkiye İtibar Ligi’ni oluşturdu. Türkiye halk geneli nezdinde, elektronik ortamda online anket doldurma yöntemi uygulanarak, gerçekleştirilen araştırmada, 17 sektörü temsil eden 155 şirketin her biri için, itibar yönetimi performansını oluşturan 7 ana boyut, boyutları oluşturan 12 detay performans kriteri ve itibarın etkilediği iş sonuçları değerlendirildi. Ayrıca araştırmada her sektör için tüketici genel davranışları ve itibara yönelik trendler de sorgulandı.

Önceki ve Sonraki Haberler