1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Polsan, akaryakıtçı olmak istiyor

Polsan, akaryakıtçı olmak istiyor

Sigorta, portföy yönetimi, inşaat, turizm, bilişim ve özel güvenlik yatırımları 850 milyon TL’yi bulan Polsan ambalajlı su işine ve akaryakıt sektörüne...

Polsan, akaryakıtçı olmak istiyor

Sigorta, portföy yönetimi, inşaat, turizm, bilişim ve özel güvenlik yatırımları 850 milyon TL’yi bulan Polsan ambalajlı su işine ve akaryakıt sektörüne girip büyümek istiyor.
Vatan Gazetesi’nden Ufuk Şanlı’nın haberine göre, 100 bin polisin üyesi olduğu Polis Bakım ve Yardım Sandığı (Polsan) Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden birisi olma yolunda süratle ilerlerken o da İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi gözünü akaryakıt istasyonlarına dikti. Halen 850 milyon liralık bir portföyü yöneten Polsan, yeni yatırımlarla 1.5 sene içinde 1 milyar lira barajını aşmayı ve ‘devler’ ligine adım atmayı planlarken yatırım radarında ilk sıraya akaryakıt sektörü ve ambalajlı su işini aldı.
Polsan Genel Müdürü Sinan Okumuş, “Sigorta, portföy yönetimi, inşaat, turizm, bilişim ve özel güvenlik sektörlerinde yatırımlarımız var. Şimdi alışveriş merkezi ve ambalajlı su sektörüne girmeye hazırlanıyoruz. Akaryakıt sektöründe de büyümek istiyoruz” dedi. Polis Holding’in hayata geçirmeye hazırlandığı en önemli proje ‘Boluda’ adını taşıyan outlet ve termal otel projesi. Toplam 630 bin metrekare alan üzerine inşa edilen komplekste 1000 yataklı bir termal otel de bulunuyor. Türkiye’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olması planlanan Boluda’nın Haziran ayında hizmete gireceğini anlatan Genel Müdür Okumuş, “Yeni merkezi günde 75 bin kişinin ziyaret edeceğini tahmin ediyoruz” bilgisini verdi.

AKARYAKITI STRATEJİK SEKTÖR GÖRÜYOR

Polsan yönetiminin hayata geçirmek için gün saydığı bir diğer önemli proje ‘Ata Su’. Ankara’daki Atatürk Orman Çiftliği’nin markasını ‘Ata Su’ olarak kullanarak Sakarya’da su üretimi yapmaya hazırlanan Polsan yönetimi ‘stratejik’ sektör gördüğü akaryakıt pazarında büyümek için de TPAO’nun akaryakıt zinciri TP Petrol’den hisse almaya hazırlanıyor. TP’nin iki istasyonunun işletmesini yürüten Polsan, istasyon sayısını üç yıl içinde 50’ye çıkarmayı planlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş da en az 35 bayili bir akaryakıt markası yaratmak istediklerini belirtmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler