1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. PowerUp! yarışmasında Türkiye’yi ENLİL temsil edecek

PowerUp! yarışmasında Türkiye’yi ENLİL temsil edecek

Orta ve Doğu Avrupa’nın enerji ve temiz teknoloji konulu en büyük startup yarışması olan PowerUp! büyük finalinde Türkiye’yi Deveci Tech (ENLİL) temsil edecek.

PowerUp! yarışmasında Türkiye’yi ENLİL temsil edecek

Enerji Günlüğü - Orta ve Doğu Avrupa’nın enerji ve temiz teknoloji konulu en büyük startup yarışması olan PowerUp! büyük finalinde Türkiye’yi Deveci Tech (ENLİL) temsil edecek.

PowerUp! Yarışması’nın Türkiye Finali, EIT InnoEnergy’nin Türkiye'deki tek ortağı Sabancı Üniversitesi tarafından, 25 Nisan’da Kolektif House Levent'te gerçekleştirildi. İstanbul’da düzenlenen Türkiye Finali’nde birincilik ödülü DeveciTech’in olurken ikincilik ödülünün sahibi, yaşam alanları için akıllı ısıtma üniteleri geliştiren EVANA oldu. Enerji dağıtım sektörleri için yapay zeka destekli talep yönetim teknolojileri geliştiren D.R.E.A.M – Onur Enerji ekibi de üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

PowerUp! InnoEnergy tarafından organize ediliyor. Bu yıl 5’inci sezonu düzenlenen yarışmada enerji, ulaşım, ısıtma, temiz teknoloji ve akıllı teknolojiler alanlarında faaliyet gösteren yaklaşık 300 ekip yer aldı.Power Up! Türkiye Finali’nde, 8 tane gelecek vadeden startup, ürünlerini ve çözümlerini, jüri üyeleri ve endüstri uzmanlarından oluşan izleyicilere sergiledi.

BÜYÜK FİNAL 21 MAYIS’TA

Power Up! Türkiye Finalini kazanan DeveciTech diğer 14 ülke finallerinin kazananları ile birlikte, 50 bin Euro birincilik ödülü ve 150 bin Euro’ya varan finansman desteğine erişim imkânı sunan InnoEnergy’nin prestijli Highway® hızlandırıcı programına katılma şansı için 21 Mayıs’taki büyük finalde yarışacak. 5. PowerUp! Yarışması’nın galibi, Orta ve Doğu Avrupa’nın en önemli etkinliklerinden biri olan Impact’19 kapsamında, 21 Mayıs 2019’da Polonya, Krakow’da seçilecek.

ENLİL İÇİN HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİ GAYRETİNDEYİZ

Yarışmada jüri üyeleri tarafından birinciliğe layık görülen Deveci Tech ekibinden Kemal Şengüler projeleri ve kazandıkları birincilikle ilgili şunları söyledi; “İlk günden bu yana hem ülkemiz hem de dünya genelinde temiz enerji teknolojilerinin yaygınlaşması adına çalışıyoruz ve bu amaçla da geliştirdiğimiz ENLİL ürünü, ilk defa İstanbul’da devreye alındı ve global bazda çok ciddi ilgi uyandırdı. Bu amaçla da ENLİL’i global pazarlara taşımak için bize faydası olabilecek her kurum ve organizasyonla işbirliği yapmaya gayret ediyoruz. Bu süreçte Sabancı Üniversitesi SUCool ekibinin yönlendirmeleri doğrultusunda başvurduğumuz ve birinci seçildiğimiz PowerUp! Yarışması’nın, Avrupa’daki potansiyel müşteri ve partnerler ile tanışma ve yeni pazarlara açılma noktasında bize çok değerli ve uzun vadeli faydalar sunacağına inanıyoruz. Amacımız 21 Mayıs’ta da dereceye girerek Avrupa yolculuğumuza güzel ve anlamlı bir başlangıç yapmaktır.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler