1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Siemens enerji faaliyetlerini Siemens Energy’de birleştiriyor

Siemens enerji faaliyetlerini Siemens Energy’de birleştiriyor

Enerji alanındaki faaliyetlerini tek çatı altında toplamaya hazırlanan Siemens, kuracağı yeni şirketin adının Siemens Energy olacağını ve çalışmalarına önümüzdeki yıl başlayacağını açıkladı.

Siemens enerji faaliyetlerini Siemens Energy’de birleştiriyor

Enerji Günlüğü - Enerji alanındaki faaliyetlerini tek çatı altında toplamaya hazırlanan Siemens, kuracağı yeni şirketin adının Siemens Energy olacağını ve çalışmalarına önümüzdeki yıl başlayacağını açıkladı.

Alman teknoloji şirketi Siemens, kuracağı yeni enerji şirketinin adını kurum içinde düzenlenen bir konferansla duyurdu. Konvansiyonel ve yenilenebilir enerji alanlarını bir araya getirecek ve gelecekte bağımsız bir yapıya dönüşecek olan şirketin ismi Siemens Energy olacak. Önümüzdeki döneme ilişkin yol haritası açıklanan şirket, enerji iş alanının Nisan 2020’de ayrı bir tüzel kişiliğe dönüşmesiyle birlikte resmen yürürlüğe girecek. Ayrıca Eylül 2020 itibarıyla ayrı bir şirket olarak halka açılması planlanıyor.

27 MİLYAR EURO CİRO, 88 BİN ÇALIŞAN

Şirketin sunacağı çözümler petrol ve gaz, enerji üretimi ve enerji iletimi segmentlerini ve bunlarla ilişkili servis faaliyetlerini de kapsayacak şekilde enerji değer zincirinin önemli bir kısmını ele alacak. Mevcut öngörülere göre Siemens Energy’nin cirosu 27 milyar Euro’ya, dünya genelindeki çalışan sayısı 88 bine, sipariş birikimi de 70 milyar Euro’ya ulaşıyor. Günümüzde dünyadaki enerji arzının yüzde 20’si Siemens teknolojisine dayanıyor.

EN İYİ ENERJİ BİLEŞİMYLE YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER SUNACAK 

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Siemens Gaz ve Enerji Operasyon Şirketi Eş-Üst Yöneticisi ve Siemens Energy’nin gelecekteki CEO’su Michael Sen, şunları söyledi: “İklim değişikliği gerçek ve çok büyük bir sorun. Enerji talebi sürekli artıyor. Aynı zamanda da Karbondioksit (CO2) emisyonlarını önemli ölçüde azaltmamız gerekiyor. Siemens Energy, kapsamlı portföyüyle müşterilerinin olabilecek en iyi enerji bileşimini oluşturabilmeleri için yenilikçi ve güvenilir çözümler sunacak.”

Siemens, şirket için isim belirleme sürecini bu yılın haziran ayında başlattı. Çalışanların da isim önerilerinde bulunduğunu söyleyen Michael Sen, “Çalışanların en çok önerdiği ismin de Siemens Energy olmasının harika bir durum” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler