1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. TEMA Vakfı'ndan Dünya Çevre Günü çağrısı

TEMA Vakfı'ndan Dünya Çevre Günü çağrısı

Enerji Günlüğü - TEMA Vakfı, Dünya Çevre Günü’nde  tüm Türkiye’yi doğal varlıkları koruma, karar vericileri de BM Sürdürülebilir Kalkınma...

TEMA Vakfı'ndan Dünya Çevre Günü çağrısı

Enerji Günlüğü - TEMA Vakfı, Dünya Çevre Günü’nde  tüm Türkiye’yi doğal varlıkları koruma, karar vericileri de BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne uyumlu politikalar üretmeye davet etti.

TEMA Vakfı tarafından yapılan açıklamayla, Birleşmiş Milletler tarafından her yıl 5 Haziran’da kutlanan Dünya Çevre Günü’nde tüm Türkiye’yi doğal varlıkları korumaya çağırırken, karar vericileri de Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne uyumlu politikalar üretmeye çağırdı.

Açıklamada, “Bugün yalnızca ülkemiz değil, yaşam mucizesinin evi olan gezegenimiz insan kaynaklı tehditler altında. Karamsarlık için bile vaktimiz yok. Hepimiz hemen şimdi doğal varlıkları korumak için harekete geçmeliyiz. Türkiye’yi ve gezegenimizi korumak için kolları sıvamalıyız. Türkiye’de pek çok noktada, ekonomik kalkınma niyetiyle doğal varlıkların ikinci plana atıldığını üzülerek görüyoruz. Oysa, yaşamımızı sürdürebilmemiz ancak ve ancak doğal varlıkların korunmasına bağlıdır. Biz insanlar doğanın sahibi değil, yalnızca bir parçasıyız. TEMA Vakfı olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde herkesi sürdürülebilir yaşam için doğanın bir parçası olmaya davet ediyoruz. Bununla birlikte karar vericileri de Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne uyumlu politikalar üretmeye çağırıyoruz” denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler