1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. TÜBİTAK geleceğin şehirlerini masaya yatıracak

TÜBİTAK geleceğin şehirlerini masaya yatıracak

TÜBİTAK’ın Brüksel’de düzenleyeceği “Cities of the Future 2019” etkinliğinde Türk ve Avrupalı katılımcılar geleceğin şehirleri için çeşitli projeleri yüzyüze değerlendirecekler. 

TÜBİTAK geleceğin şehirlerini masaya yatıracak

Enerji Günlüğü - TÜBİTAK’ın Brüksel’de düzenleyeceği “Cities of the Future 2019” etkinliğinde Türk ve Avrupalı katılımcılar geleceğin şehirleri için çeşitli projeleri yüzyüze değerlendirecekler. 

TÜBİTAK tarafından 8 Kasım 2019 tarihinde Brüksel’de “Cities of the Future 2019 (CoF2019)” Uluslararası Proje Pazarı etkinliği düzenleniyor. Etkinlik, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen Ufuk2020 Programı’nda Türkiye-II Aşama projesinin bir faaliyeti.

Etkinlik şu Ufuk2020 Programı 2020 yılı çağrılarını hedefliyor:

Yeni Nesil Bataryalar

Otomatik Karayolu Taşımacılığı

Yeşil Araçlar

Büyüme İçin Mobilite

Akıllı, Sürdürülebilir ve Esnek Şehirler

Enerji Verimli Binalar (EEB)

Akıllı Enerji Sistemleri ve Tüketiciler

Döngüsel Ekonomi

İşlenmemiş içerikler

Sürdürülebilir Süreç Endüstrisi (SPIRE)

Geleceğin Fabrikaları (FOF)

Robotikler, Yapay Zeka üretimi

ETKİNLİĞE KAYITLAR BAŞLADI

CoF2019 etkinliğine söz konusu alanlarda Avrupa ve Türkiye’de faaliyet gösteren 300’e yakın araştırmacının katılması planlanıyor. Katılımcılar arasında akademi, sanayi, kamu kurumu ve STK temsilcileri yer alacak. Etkinlik kayıtları açık olup, kayıtlar cof2019.b2match.io sayfasından yapılabiliyor. Etkinliğe katılım için etkinlik web sitesinden kayıt yaptırıp yüz yüze görüşme randevusu almak gerekiyor. Etkinlik için başvurular 24 Ekim’e kadar yapılabilecek. Etkinlik için başvuru limiti olan 300 yakalandığı taktirde başvuru süresi daha erken sonlandırılabilecek.

 

Önceki ve Sonraki Haberler