1. HABERLER

  2. NÜKLEER

  3. Tuğran Enerji Pakistan Karaçi NGS’nin bakımını tamamladı

Tuğran Enerji Pakistan Karaçi NGS’nin bakımını tamamladı

Pakistan’daki Karaçi Nükleer Enerji Santrali’nin rehabilitasyon, bakım, onarım ve test işlemlerini yerli Tuğran Enerji A.Ş. gerçekleştirdi.

Tuğran Enerji Pakistan Karaçi NGS’nin bakımını tamamladı

Enerji Günlüğü - Pakistan’daki Karaçi Nükleer Enerji Santrali’nin rehabilitasyon, bakım, onarım ve test işlemlerini yerli Tuğran Enerji A.Ş. gerçekleştirdi.

Tuğran Enerji A.Ş., Enerji Günlüğü’ne yaptığı açıklamada, Pakistan’da kurulu olan Karaçi Nükleer Santrali’nin (KANUPP ) büyük bakımını (major overhaul) tamamladığını bildirdi. 

Karaçi Nükleer Santrali (KANUPP ) türbininin, valflerinin ve jeneratörlerinin majör bakımları ve onarımlarını Aralık 2018 - Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdiklerini belirten şirket, böylesi bir çalışmanın ilk defa bir Türk şirketi tarafından gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

ÇAŞMA NGS’NİN BAKIMI İÇİN DE DAVET EDİLDİ

Yaptıkları işin kalitesinin Pakistan Atom Enerji Kurumu (PNRA) tarafından taktir gördüğünü belirten Tuğran Enerji, bu nedenle Pakistan’daki bir diğer nükleer enerji santrali olan Çaşma Nükleer Santrali’ndeki (4 x 315 MW) ünitelerin bakımı için de teklif vermek üzere davet edildikleri bilgisini de paylaştı. 

Yerli jeneratör ve hidroelektrik santrallerine ve kömür santrallerine ait yüksek güçteki jeneratörlerin, stator ve rotorlarının, komple yeni bobinlerinin imalatını ve montajını yapan Tuğran Enerji halen, Pakistan, Irak, Lübnan, Ürdün, Kuveyt, Libya, Mali, Myammar’da çalışmalar yürütüyor.

Sabiha KÖTEK - Enerji Günlüğü

Önceki ve Sonraki Haberler