1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Uludağ Elektrik, Kadınlar Günü’nde Hatay’da

Uludağ Elektrik, Kadınlar Günü’nde Hatay’da

Uludağ Elektrik yetkilileri, Kadınlar Günü’nde afetten en çok etkilenen illerden Hatay Narlıca Çadırkentinde yaşayan kadınlara temel ihtiyaç malzemeleri ulaştırdılar. 

Uludağ Elektrik, Kadınlar Günü’nde Hatay’da

Enerji Günlüğü - Uludağ Elektrik Dünya Kadınlar Günü’nde depremzede kadınlar ve kız çocukları için oluşturduğu kitlerle afet bölgesinde yer aldı.

Çalışanlarının yüzde 50’sinden fazlasını kadınların oluşturduğu Uludağ Elektrik, Dünya Kadınlar Günü’nde depremzede kadınlar ve kız çocukları için oluşturduğu kitlerle afet bölgesinde yer aldı. Uludağ Elektrik çalışanları deprem bölgelerinde yaşayan kadın ve kız çocukları için bir araya gelerek, enerjilerini birleştirdiler. El emeği berelerini atölye çalışmasıyla üreten kadınlar, yazdıkları notlarla birlikte bu ürünleri deprem bölgesi için hazırladılar. Uludağ Elektrik yetkilileri hem bu ürünlerden hem de ihtiyaç listesinde yer alan hijyen ürünlerinden oluşan kitleri afetten en çok etkilenen illerden Hatay Narlıca Çadırkentine ulaştırdılar. Bursalı kadın gazetecilerin de katılım sağladığı projede, deprem bölgesindeki yaraların sarılması için destek verilmiş oldu. 

“KALICI PROJELER GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Sektör olarak kalıcı çözümleri üretmek ve uygulamak için depremin gerçekleştiği ilk günden itibaren aksiyon aldıklarını belirten Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, “Ülkemiz ciddi bir afet yaşadı ve bu afetlerin yaralarını hep birlikte sarmak ve buradaki vatandaşlarımızın motivasyonunu yükseltmek için özel projeler önem taşıyor. Bu projemizle birlikte moralleri yükseltmek ve kadınlara dokunuş gerçekleştirmek bizler için en değerli kazanım oldu. Acil ihtiyaç malzemelerinin temininden sonra şehirlerin en kısa sürede tekrar ayağa kalkması için bölgede bulunan vatandaşlara yönelik kalıcı projeler geliştirmeye de devam edeceğiz” dedi. 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler