1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Uludağ Elektrik, depremzede çocuklara 23 Nisan enerjisi verdi

Uludağ Elektrik, depremzede çocuklara 23 Nisan enerjisi verdi

Uludağ Elektrik, 23 Nisan coşkusunu Hatay’a taşıdı. Şirket, Çadır kentte yaşayan çocuklara bayramlık kıyafet, oyuncak, kırtasiye ve hijyen ürünleri gibi temel ihtiyaç malzemelerini ulaştırdı. 

Uludağ Elektrik, depremzede çocuklara 23 Nisan enerjisi verdi

Enerji Günlüğü - Uludağ Elektrik, bayram öncesi depremden en çok etkilenen illerden Hatay’da depremzede çocuklar için oluşturduğu hediye kitleriyle moral verdi.

Uludağ Elektrik bu sefer de deprem bölgelerinde yaşayan miniklere enerji verdi. Şirket, hem bayramlık ve kırtasiye ürünlerini hem de ihtiyaç listesinde yer alan hijyen ürünlerinden oluşan kitleri afetten en çok etkilenen illerden Hatay’a ulaştırdı. Afet bölgesine bayram sürprizi yapan şirket yetkilileri ve basın temsilcileri, Hatay Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi ve Namık Kemal İlkokulu’ndaki okul kampüsünde öğrencilerle buluşarak, hediyelerini verdiler. 

SAMANDAĞ ÇADIR KENTTE KUKLA GÖSTERİSİ

Evleri yıkıldığı veya ağır hasar gördüğü için Hatay Samandağ’da yer alan çadır kentte kalan öğrencilere kukla gösterisi de düzenleyen şirket, yüzleri güldürdü. Bursalı kadın gazetecilerin de katılım sağladığı projede, deprem bölgesindeki yaraların sarılması için destek verilmiş oldu. 

“FELAKETTEN EN ÇOK ETKİLENEN ÇOCUKLAR OLDU”

Şirket olarak sosyal projelerinin bir kısmını deprem bölgesine kaydırarak, günlük rutinlere geri dönüşü kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirten Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Ülkemiz ciddi bir afet yaşadı ve bu felaketten en çok etkilenenler ise çocuklar oldu. Şirket olarak her yıl çocuklar için çeşitli aktiviteler düzenliyoruz. Bu sefer afet bölgesindeki depremzede çocuklarımıza dönük bir çalışma yapmak, hayatlarına dokunmak için buradayız. Bu sene iki önemli bayramımız da aynı güne denk geldi. Biz de hem 23 Nisan hem de Ramazan Bayramı sebebiyle çocuklarımıza çeşitli hediyeler getirerek ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek, eğlenceli vakit geçirmelerini hedefledik. Çocuklar için özel olarak hazırladığımız bayramlık hediyelerin, çocukların yüzünde bir nebze de olsa gülümseme oluşturmasını istedik. Çocuklarla bir araya gelmenin ve onların duygularına ortak olmanın mutluluğunu yaşadık. Bursa'dan kadın gazetecilerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikler sayesinde çocukların zorlu bir dönemden geçerken moral kazanmalarını da hedefledik. Bölgenin toparlanmasının çok kısa sürede olmayacağının farkındayız. Dolayısıyla biz de afetin yaralarını hep birlikte sarmak ve buradaki çocuklarımıza katkı sağlamak için kalıcı projelerimizle bölgeye desteğimizi devam ettireceğiz” dedi. 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler