1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Venezuela`da ölenlerin sayısı 41`e yükseldi

Venezuela`da ölenlerin sayısı 41`e yükseldi

Venezuela'nın Falcon eyaletindeki petrol rafinerisinde cumartesi sabahı meydana gelen patlamada ölenlerin sayısının 41'e yükseldiği bildirildi. Coromoto...

Venezuela`da ölenlerin sayısı 41`e yükseldi

Venezuela'nın Falcon eyaletindeki petrol rafinerisinde cumartesi sabahı meydana gelen patlamada ölenlerin sayısının 41'e yükseldiği bildirildi. Coromoto Hastanesi yetkilileri, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 2 kişinin yaşamını yitirmesi üzerine ölü sayısının 39'dan 41'e çıktığını, 84 kişinin de patlamadan yaralı olarak kurtulduğunu açıkladı.

Ülkenin kuzeyindeki Paraguana Yarımadası'nda yer alan Amuay rafinerisinde iki tankta yangının hala devam ettiğini, ancak durumun kontrol altına alındığını belirten Madencilik Bakanı Rafael Ramirez ise, dünyanın en büyük rafinerilerinden biri olan Amuay'da üretime 2 gün içinde tekrar başlanacağını söyledi. Ramirez, rafinerideki patlamanın herhangi bir enerji sıkıntısına yol açmasının beklenmediğini söyledi.

Cumartesi günü yerel saatle 1.15'te meydana gelen patlama sonucu 200'den fazla ev ve 11 işyerinin ağır hasar gördüğü belirlendi. Patlamaya gaz kaçağının neden olduğu sanılıyor. Görgü tanıkları, patlama öncesi yoğun bir sülfür kokusu aldıklarını belirtti. Amuay'ın da yer aldığı Paraguana Rafineri kompleksinde günde 900 bin varil ham petrol üretiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler