1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. ZES elektrikli araçla seyahat konforunu genişletiyor

ZES elektrikli araçla seyahat konforunu genişletiyor

Zorlu Energy Solutions (ZES), şarj istasyonları ağına 22 yeni noktayı daha ekledi. Bu sayede İstanbul, Ankara ve Bursa’dan Bodrum, Didim, Göcek, Antalya sahillerine kesintisiz sürüş mümkün hale geldi.

ZES elektrikli araçla seyahat konforunu genişletiyor

Enerji Günlüğü - Zorlu Energy Solutions (ZES), şarj istasyonları ağına 22 yeni noktayı daha ekledi. Bu sayede İstanbul, Ankara ve Bursa’dan Bodrum, Didim, Göcek, Antalya sahillerine kesintisiz sürüş mümkün hale geldi. 

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanımı gittikçe yaygınlaşan elektrikli araçlar; sıfır emisyonlu, tasarruflu ve aynı zamanda sessiz olmaları nedeniyle tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Hayata geçirdiği yeni nesil teknolojilerle “geleceğin enerji şirketi” olma yolunda hızla ilerleyen Zorlu Enerji ise geçtiğimiz yıl kurduğu Zorlu Energy Solutions (ZES) ile elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını hayata geçirmeye devam ediyor.

EGE VE AKDENİZ’E KESİNTİSİZ YOLCULUK 

Sadece şehir içi kullanım için değil, aynı zamanda şehirlerarası seyahatlerde de elektrikli araç sahiplerinin ulaşımını kolaylaştırmak ve onlara kesintisiz sürüş deneyimi sunmak için çalışmalarına devam eden ZES, bu kapsamda yeni şarj istasyonlarının açılışlarını gerçekleştirdi. Bu gelişmeyle ZES; İstanbul, Ankara, Bursa veya Eskişehir gibi büyük şehirlerde yaşayan elektrikli araç sürücülerine, Türkiye’nin Ege ve Güney sahillerine kesintisiz sürüş yapma imkanı tanıyor. 

YARIM SAATTE YÜZDE 80 ŞARJ

86 adet elektrikli araç şarj istasyonu Türkiye’yi kaplıyor

Açılan yeni şarj istasyonlarıyla birlikte Zorlu Enerji’nin Türkiye’de hizmet verdiği elektrikli şarj noktası 57’ye şarj istasyonu sayısı 86, soket sayısı ise 130’a çıkıyor. ZES yüksek hızlı şarj istasyonları, aynı anda 4 aracı şarj edebiliyor ve araçlar 30 dakika içinde yüzde 80 oranında şarj seviyesine ulaşabiliyor. 

ZES’İN YENİ ŞARJ İSTASYONLARI NEREDE? 

Oksijen O14 İzmir Yönü

Oksijen O14 İstanbul Yönü

Oksijen O37 İstanbul Yönü

Oksijen O68 İzmir Yönü

Bursa Ibis Hotel

Adalya Dinlenme Tesisleri

NG Afyon Otel

Bolu Abant Palace Otel

Ramada Plaza İzmit 

NG Sapanca

Zorluteks Lüleburgaz

Yalova Atakent Hastanesi

Novotel Karaköy

Oksijen O86 İzmir Yönü

Emporium Denizli

Petra Roasting

Radisson Çeşme

Ceshme Plus

Novotel Zeytinburnu

Metrocity AVM

Tuzla Ibis Hotel

Titanic Business Golden Horn

Önceki ve Sonraki Haberler