1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Aksa Doğalgaz 3 milyon aboneye ulaştı

Aksa Doğalgaz 3 milyon aboneye ulaştı

Aksa Doğalgaz, 2019 yılı Temmuz ayı itibarıyla 3 milyon aboneye ulaştı.

Aksa Doğalgaz 3 milyon aboneye ulaştı

Enerji Günlüğü - Aksa Doğalgaz, 2019 yılı Temmuz ayı itibarıyla 3 milyon aboneye ulaştı.

Türkiye’de 27 il, 180 ilçe ve beldede faaliyetlerini 2002 yılından bu yana sürdüren Aksa Doğalgaz, 2019 Temmuz ayı itibarıyla 3 milyon aboneye ulaştı. 2018 yılında gerçekleştirdiği 681 milyon TL yatırımla 3,409 kilometre yeni şebeke imalatı gerçekleştiren ve böylece toplam şebeke uzunluğunu 27,883 kilometreye ulaştıran Aksa Doğalgaz, Türkiye’nin ulaştığı toplam doğalgaz şebeke uzunluğunun yüzde 20’sini oluşturuyor.

HEDEF 2021’DE 3,8 MİLYON ABONE

Türkiye genelinde 3 milyonuncu aboneye ulaşılmasıyla ilgili görüş bildiren Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, “Türkiye’nin en geniş coğrafyaya hizmet veren doğalgaz dağıtım şirketi olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yalnızca 2018 yılında 681 milyon TL yatırım gerçekleştirdik ve 3,409 kilometrelik yeni dağıtım şebekesi oluşturduk. Bir yıl gibi kısa bir zaman içinde, dağıtım bölgelerimiz kapsamındaki 36 ilçeyi ilk kez doğalgazla buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Yatırımlarına ara vermeyeceklerini belirten Arslan, “Bu topraklara yatırım yapmaya devam ediyoruz. Daha fazla insanımızın çevreci, konforlu ve ekonomik enerji kaynağı olan doğalgaz ile buluşması için ara vermeden çalışıyoruz. Kısa vadede, 2021 yıl sonuna kadar 3,8 milyon aboneye; yeni hizmet vermeye başlayacağımız illerle birlikte uzun vadede ise toplamda 4,7 milyon aboneye doğal gaz konforu sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

ŞEBEKE AĞI DÜNYA ETRAFINDA BİR TUR ATABİLECEK UZUNLUĞA ULAŞACAK

Gerçekleştirecekleri yatırımlarla 2021 yılı sonuna kadar dünyanın etrafında bir tam tur atabilecek uzunlukta şebeke ağına sahip olacaklarını belirten Yaşar Arslan, önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirecekleri yatırımlarla lisans sahibi oldukları bölgelerde herkesi doğalgaz konforuyla tanıştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Hizmet verdiği bölgelere 2018 yılında 8,5 milyar metreküp doğalgaz dağıtımı gerçekleştiren Aksa Doğalgaz, 2019 yılı sonunda yeni yatırımlar ve aboneliklerle 9,8 milyar metreküplük doğalgaz dağıtım miktarına ulaşmayı hedefliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler