1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Gazprom ve Linde ortak mühendislik girişimi kuracak

Gazprom ve Linde ortak mühendislik girişimi kuracak

Rus kamu doğalgaz şirketi Gazprom ve Alman Linde, Rusya’da doğalgaz ve LNG tesisleri kurup işletmek için ortak bir mühendislik girişimi kuracaklar.

Gazprom ve Linde ortak mühendislik girişimi kuracak

Enerji Günlüğü - Rus kamu doğalgaz şirketi Gazprom ve Alman Linde, Rusya’da doğalgaz ve LNG tesisleri kurup işletmek için ortak bir mühendislik girişimi kuracaklar.

Alman gaz ve mühendislik şirketi Linde AG’nin mühendislik ve teknik altkolu olan Linde Engineering doğalgaz projeleri için ortak mühendislik çalışmaları yürütecek. Gazprom Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vitaly Markelov, Linde Mühendislik Genel Müdür Yardımcısı ve CEO'su Christian Bruch ve Linde Mühendislik Genel Müdürü John van der Velden, 9. St. Petersburg Uluslararası Gaz Forumu’nda Gazprom 335 ile Linde AG arasında Ortak Girişim Sözleşmesi ve Ortak Girişim Katılımcıları Anlaşması'nı imzaladılar.

Anlaşmaya göre taraflar, Rusya'da doğalgaz işleme ve sıvılaştırma tesisleri için tasarım ve mühendislik belgeleri geliştirmek için ortak bir mühendislik girişimi kuracaklar. Ayrıca, şirketler LNG tesisleri kurup işletmeyi planlıyorlar.

 

Önceki ve Sonraki Haberler