1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Irak petrol ve doğal gazı İstanbul’da konuşulacak

Irak petrol ve doğal gazı İstanbul’da konuşulacak

Irak’ın petrol, gaz ve enerji sektörlerine yapılan yatırımlardan sağlanacak kazançları en üst düzeye çıkarmaya yönelik bazı konuların görüşülmesi...

Irak petrol ve doğal gazı İstanbul’da konuşulacak

Irak’ın petrol, gaz ve enerji sektörlerine yapılan yatırımlardan sağlanacak kazançları en üst düzeye çıkarmaya yönelik bazı konuların görüşülmesi amacıyla üçüncü yıllık Iraq Future Energy konferansı 17-20 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul, Türkiye’de düzenlenecek. The Energy Exchange tarafından organize edilen Iraq Future Energy 2012, Elektrik Bakanlığı ve Sanayi ve Maden Bakanlığı da dahil olmak üzere Irak Hükümetinden resmi destek alıyor. Iraq Future Energy 2012'de, birçok hedefin yanı sıra özellikle Irak’ın, 2012'de üretim kapasitesini günlük 3,4 milyon varile (bpd) ve ihracat kapasitesini günlük 2,6 milyon varile (bpd) çıkarmak; 2008-2017 yılları arasında 10 yıllık stratejik bir plan olarak arıtma kapasitesini 600.000 bpd’den 1,5 milyon bpd’ye çıkarmak gibi hedefler üzerinde durulurken, ekstrasyondan dağıtıma kadar bütün petrol ve gaz sektörlerini geliştirmeye yönelik stratejiler ve servis olanakları üzerinde kapsamlı bir analiz sunulacak.
Özellikle Irak’ta bulunan önemli petrol ve gaz sahalarındaki mühendislik, üretim ve inşaat konularına değinilen konferansta ayrıca upstream (üretime dönük) sektörün kalkındırılmasının ülkenin downstream (rafineri-depolama-satış) sektöründeki faaliyetleri önemli ölçüde nasıl etkileyeceği de görüşülecek. Bunun yanı sıra, Zirvede, petrol ve gazın etkin bir şekilde taşınması için gerekli gelişmiş altyapı ve lojistik çözümlere yönelik genel bilgiler de verilecek. The Energy Exchange, Organizasyon Yöneticisi JinandaSheth: “Konferansta önemli başlıklar olarak bugünkü sondaj ve üretim projelerinin durumu ve Mayıs ayında gerçekleştirilen 12 sondaj bloğuna yönelik dördüncü ihale turunun sonuçları ele alınacak. Konuşmacılar, enerji sektöründe yer alan şirketlerin büyük bir yatırım getirisi elde etmek için bu durumlardan nasıl faydalanabileceklerini örneklerle anlatacak.

Önceki ve Sonraki Haberler