1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. İran Güney Pars Gaz Sahası’nda üretimi arttırdı

İran Güney Pars Gaz Sahası’nda üretimi arttırdı

İran'ın en büyük doğalgaz sahası Güney Pars’ta 2 doğalgaz platformu monte edilerek çalışmaya başlamasıyla üretim kapasitesi günde 56 milyon metreküpe çıktı.

İran Güney Pars Gaz Sahası’nda üretimi arttırdı

Enerji Günlüğü - İran'ın en büyük doğalgaz sahası Güney Pars’ta 2 doğalgaz platformu monte edilerek çalışmaya başlamasıyla üretim kapasitesi günde 56 milyon metreküpe çıktı.

İran'ın en büyük gaz sahası Güney Pars Gaz Sahası'nın 22. ve 24. fazlarının geliştirilmesi amacıyla 2 gaz platformu monte edilerek çalışmaya başladı. IRNA'nın internet sitesinde yer alan habere göre, ülkenin önde gelen müteahhitlik firmalarından Hatemü'l-Enbiya Karargahı çalışanlarının çalışmaları sonucu 22 ve 24. fazların en son yapıları deniz yüzerleri ile taşınarak geçtiğimiz Ekim'de Güney Pars Gaz Sahası'na getirilerek, HL-5000 isimli deniz yüzeri aracılığıyla Fars Körfezi'nde monte edildi. 

Her birinin 500'er ton ağırlığa sahip olduğu bu platformların günlük üretim kapasitesi 14.2 milyon metreküp. Bu projenin hayata geçmesi ile bölgede gaz üretim kapasitesi günlük 56 milyon metreküpe ulaşacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler