1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Lojistikçiye yakıt indirimi sunan DKV yayılıyor

Lojistikçiye yakıt indirimi sunan DKV yayılıyor

Enerji Günlüğü - Uluslararası lojistik şirketlerinin lojistiğini yapan DKV, 2012'de Türkiye’de hizmet verdiği şirket sayısını 300'den 350'ye, cirosunu...

Lojistikçiye yakıt indirimi sunan DKV yayılıyor

Enerji Günlüğü - Uluslararası lojistik şirketlerinin lojistiğini yapan DKV, 2012'de Türkiye’de hizmet verdiği şirket sayısını 300'den 350'ye, cirosunu 100 milyon Euro’dan 150 milyon Euro’ya yükseltti. Taşımacılık sektörünün en büyük maliyet kalemi akaryakıtta yüzde 9; otoban, feribot gibi kullanımlarda yüzde 30'a varan indirim sağlayan DKV Kart, 2012'de bin yeni istasyonu daha sisteme katarak tüm Avrupa’da toplam 44 bin istasyonda geçerlilik kazandı.
Türkiye’de lojistik şirketlerinin maliyetlerini yüzde 30'a varan oranda hafifletme iddiası taşıyan DKV’nin Türkiye temsilciliği 2012'de cirosal bazda yüzde 50 büyüdü. Dünyada ilk kez acil durumda şoföre nakit para temini, Avrupa’nın 34 bin noktasında teknik servis desteği ve yol boyunca tüm satın alım tercihlerini şoför yerine kurumun yapmasını sağlayan Akıllı Kart gibi yeniliklerin kullanıma sunulduğu 2012'de, DKV’nin Türkiye’deki kullanıcı sayısı 350'ye yükseldi. DKV’nin 2012 yılındaki en önemli yeniliklerinden biri de Avrupa’da alınan akaryakıtın TL ile ödenebilmesi oldu.
DKV Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Tuna, Avrupa genelinde yatırım önceliği olan ülkelerin Türkiye ve Rusya olduğunu belirterek, "2013'te Türkiye ve Doğu Avrupa pazarı için özel olarak geliştirilen mobil uygulamalar ve temassız akıllı kartlar da devreye girecek. Ayrıca yurtiçi istasyonlarda satışın da 2013'ün sonlarında başlayabileceğini öngörüyoruz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler