1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Petrol fiyatları 110 doları aştı!

Petrol fiyatları 110 doları aştı!

Enerji Günlüğü - Petrol fiyatları yeniden toparlanıyor. Bugün sabah saatlerinde gevşeyen petrol fiyatları öğleden sonra yeniden toparlanmaya başladı....

Petrol fiyatları 110 doları aştı!

Enerji Günlüğü - Petrol fiyatları yeniden toparlanıyor. Bugün sabah saatlerinde gevşeyen petrol fiyatları öğleden sonra yeniden toparlanmaya başladı. Dün 108 doların altını gördükten sonra yükselişe geçen brent tipi ham petrolün varil fiyatı bugün 108 dolar seviyesinden güne başladı. Daha sonra 109 doları da aştı ve 109.6 dolara kadar ulaştı. Yeniden gevşedikten sonra bir ara 110 doların üzerini gören fiyatlar şu sıralarda 109.5 dolara yakın seviyelerde.
Türkiye ile Suriye arasındaki gerilimin tırmanması ve hükümetin sınır ötesi operasyon için Meclis'e sevkettiği tezkerenin görüşülmeye başlaması, enerji piyasası oyuncularının da gözünü Türkiye'ye dikmesine yol açmış durumda.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, öğle saatlerine doğru yaptığı açıklamada, Türkiye-Suriye ilişkilerinde gelinen durumun petrol fiyatları üzerinde yükseltici bir etkisi olmasını beklemediğini söylemişti.
Aradan geçen birkaç saat içinde petrol fiyatları yeniden yükselişe geçti.

Önceki ve Sonraki Haberler