1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Rumlar`da doğalgaz endişesi: Hükümet bir şey gizliyor

Rumlar`da doğalgaz endişesi: Hükümet bir şey gizliyor

Kıbrıs'ın Rum kesiminde faaliyet gösteren Ekologlar ve Çevreciler Hareketi, Hristofyas Hükümeti'nin, doğalgaz ve "münhasır ekonomik bölge" (MES) konusunda...

Rumlar`da doğalgaz endişesi: Hükümet bir şey gizliyor

Kıbrıs'ın Rum kesiminde faaliyet gösteren Ekologlar ve Çevreciler Hareketi, Hristofyas Hükümeti'nin, doğalgaz ve "münhasır ekonomik bölge" (MES) konusunda bir şeyler gizlediğini ileri sürerek bilgi istedi. Alithia Gazetesi'nin "Hükümet bir şey gizliyor" başlıklı haberine göre, Ekologlar ve Çevreciler Hareketi Genel Sekreteri Yoanna Panayotu, geçen 2-3 ay içerisinde doğalgaz ve MEB konularında çok şey cereyan ettiği yolunda bilgi aldıklarını söyledi. Buna rağmen Hristofyas Hükümeti'nin partilere bilgi vermek istemediğini belirten Panayotu, "Ne gizliyorlar?" diye sordu.
Gazeteye göre, EURO.KO da Hristofyas Hükümeti'nden siyasi partilere doğalgaz ve MEB konusunda sürekli ve kapsamlı bilgi vermesi talebinde bulundu. Rum Sözcü Stefanos Stefanu ise Hükümet'in siyasi partilere tam ve detaylı bilgi verdiğini belirterek "Ekologlar bazı haberler hakkında bilgi talep ediyorsa Ticaret Bakanı'na telefon ederek bilgi alabilir" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler