1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. TANAP Ardahan’da asfalt üretim tesisi kurdu

TANAP Ardahan’da asfalt üretim tesisi kurdu

Enerji Günlüğü – TANAP Ardahan’da SEIP kapsamında bir asfalt üretim tesisi kurdu. Türkiye’nin doğalgaz arz güvenliği ve arz kaynaklarının...

TANAP Ardahan’da asfalt üretim tesisi kurdu

Enerji Günlüğü – TANAP Ardahan’da SEIP kapsamında bir asfalt üretim tesisi kurdu. 

Türkiye’nin doğalgaz arz güvenliği ve arz kaynaklarının çeşitlendirilmesi açısından büyük önem taşıyan TransAnadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı (SEIP) kapsamında Ardahan’da bir asfalt plent üretim tesisi kurdu. 

TANAP, SEIP kapsamında geçtiğimiz yıl Ardahan İl Özel İdaresi ile imzalanan protokol doğrultusunda fon desteği sağladığı projelerden, inşa süreci tamamlanan saatte 240 ton kapasiteli asfalt üretim tesisinin açılışı; Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez ve TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol’un katılımıyla gerçekleşti.

İmza töreninde konuşan TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol, “TANAP, Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları aracılığıyla boru hattı güzergâhı boyunca sürdürülebilir projeler vasıtasıyla bölge halkının ekonomik ve sosyal kalkınmasına destek verme misyonuyla hareket ediyor. Bu kapsamda çevreye ve topluma verdiğimiz değerin bir göstergesi olarak Ardahan İl Özel İdaresi ile daha önce mutabakatını imzaladığımız asfalt üretim tesisinin açılışını gerçekleştirdik. Birkaç yolu asfaltlamak yerine yıllar boyunca bu bölgedeki yol onarım ihtiyacını giderecek asfaltı üretecek bir tesisin açılışını yaptık. Birlikte hareket ettiğimiz Ardahan Valiliği ve Ardahan İl Özel İdaresi’yle bu büyük projenin bir parçası olduğumuz için gurur duyuyoruz” dedi.

Saatte 240 ton asfalt üretecek

Türkiye’de kullanılan en modern teknoloji ile inşa edilen tesis, yalnızca sıcak asfalt değil, aynı zamanda asfalt altı agrega karışım üretimi de sağlıyor ve 1000 metreküp bitüm depolama alanı bulunduruyor. Tesis, Ardahan ve köylerinin ihtiyaçları doğrultusunda asfalt yollar üretebilecek ve özellikle köy yollarının standartları arttırılacak.

Etiketler : , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler