1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. TPAO Lüleburgaz’da doğalgaz arayacak

TPAO Lüleburgaz’da doğalgaz arayacak

Türkiye Petrolleri A.O., Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki Büyük Hisse mevkiinde bir adet kuyu açarak doğalgaz arayacak. 

TPAO Lüleburgaz’da doğalgaz arayacak

Enerji Günlüğü - Türkiye Petrolleri A.O., Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki Büyük Hisse mevkiinde bir adet kuyu açarak doğalgaz arayacak. 

Türkiye Petrolleri A.O. Trakya Bölge Müdürlüğü tarafından Kırklareli İli Lüleburgaz İlçesi, Çeşmekolu Köyü, Büyük Hisse Mevkiinde bulunan ARİ/TPO/K/E18-C4 nolu ruhsat alanında yaklaşık 25.6 bin metrekarelik alanda doğalgaz arama faaliyeti planlanıyor. 

Açılacak olan Çeşmekolu-2 sondaj kuyusunda 5000 metreye kadar inilmesi ve maliyetinin yaklaşık bir milyon lira olması öngörülüyor.

Her biri toplam 127 gün sürecek olan sondaj çalışmaları sonrasında kuyuda yeterli gaz emareleri görüldüğünde muhafaza boruları indirilerek çimentolama yapılacak. Çimento kuruduktan sonra uygun kuyu başı ekipmanı montajı yapılacak ve Kuyu Tamamlama ekibine saha teslim edilecek. Kuyuda yeterli gaz emaresi görülmezse Petrol Kanunu'na ve Çevre Kanun ve Yönetmeliklerine uygun şekilde kuyu kapatılarak lokasyon toplama işlemleri yapılacak.

Enerji Günlüğü 

 

Önceki ve Sonraki Haberler