1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Türkiye AB`de doğalgazda en ucuz 2`inci ülke

Türkiye AB`de doğalgazda en ucuz 2`inci ülke

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “27 tane Avrupa Birliği üyesi ülkelenin kullandığı doğalgazın içerisinde şu anda...

Türkiye AB`de doğalgazda en ucuz 2`inci ülke

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “27 tane Avrupa Birliği üyesi ülkelenin kullandığı doğalgazın içerisinde şu anda Türkiye en ucuz 2. ülkedir” dedi. Bakan Yıldız, Kaan Heliport'un açılış töreni sonrasında, gazetecilerin doğalgaz fiyatlarına ilişkin sorularını yanıtladı. Dünyadaki doğal gaz fiyatlarının ortada olduğunu belirten Yıldız, “Biz bütün paçal enerji maliyetlerini olabildiğince vatandaşımızın lehine yorumlamaya çalışarak bunların üstesinden gelmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“27 tane Avrupa Birliği üyesi ülkenin kullandığı doğalgazın içerisinde şu anda Türkiye en ucuz 2. ülkedir” diyen Yıldız, Türkiye'nin doğalgaz üreticisi bir ülke olmamasına rağmen şu anda bütün enerji sektörlerindeki kalemleriyle beraber böyle bir noktayı yakalayabildiğine işaret etti. Bakan Yıldız, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele için oluşturulan kurulda görev yapacaklarını da ifade ederek, sektöre ait bütün şubelerin tek tek elden geçirildiğini, şu anda hazırlıkları tamamladıklarını ve Meclis açıldıktan sonra gelişmeleri kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler