1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. 2. Enerji Depolama Sistemleri Zirvesi Ankara'da düzenlenecek

2. Enerji Depolama Sistemleri Zirvesi Ankara'da düzenlenecek

2. Enerji Depolama Sistemleri Zirvesi, 22 Mayıs 2024'te Ankara’da düzenlenecek. Zirvenin ana gündemini yenilenebilir enerji ve elektrik depolama sistemleri oluşturacak.

2. Enerji Depolama Sistemleri Zirvesi Ankara'da düzenlenecek

Enerji Günlüğü - Enerji Depolama Sistemleri Derneği (EDSİS) ve Enerjide Dijitalleşme Derneği (EDİDER), kamu ve özel sektörden üst düzey paydaşların katılımıyla 22 Mayıs 2024'te Ankara JW Marriott Otel'de "2. Enerji Depolama Sistemleri Zirvesi"ni düzenliyor. Bu etkinlik, Türkiye'nin enerji depolama ve yenilenebilir enerji piyasası ile ekosistemini bir araya getirmeyi hedefliyor.

ANA GÜNDEM MADDELERİ YENİLENEBİLİR ENERJİ VE DEPOLAMA 

Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını azaltma ve karbon emisyonlarını düşürme sürecinde kritik bir role sahip olan yenilenebilir enerji ve elektrik depolama sistemleri, zirvenin ana gündemini oluşturuyor. Zirvede, Türkiye'deki depolamalı Rüzgar Enerjisi ve Güneş Enerjisi Sistemleri (RES ve GES) projelerinin mevcut durumu ve geleceği kapsamlı bir şekilde ele alınacak.

Zirve, enerji piyasalarındaki dönüşümün Türkiye ve küresel enerji piyasalarına etkilerini incelemenin yanı sıra, depolamalı RES ve GES projelerinde güncel gelişmeleri, izin süreçlerindeki zorluklar ve çözüm önerilerini, gelir modellerini, depolama teknolojilerini, optimizasyonu, şebeke entegrasyonunu ve gelecekteki trendleri detaylı bir şekilde değerlendirecek.

 

İlgili Haberler