1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. 2020'de denizüstü RES’lerin yarısını Çin kurdu

2020'de denizüstü RES’lerin yarısını Çin kurdu

Çin, 2020’de 3000 MW’dan fazla denizüstü (offshore) rüzgar enerjisi kurulumu ile küresel kurulumların yarısını gerçekleştirdi.

2020'de denizüstü RES’lerin yarısını Çin kurdu

Enerji Günlüğü - Çin, 2020’de 3000 MW’dan fazla denizüstü (offshore) rüzgar enerjisi kurulumu ile küresel kurulumların yarısını gerçekleştirdi.

GWEC Market Intelligence tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Çin, 2020'de yeni küresel denizüstü (offshore) rüzgar kapasitesinin yarısını oluşturdu. Covid-19 pandemisine rağmen küresel denizüstü rüzgar kurulumlarında 2020’nin ikinci en iyi yıl olduğuna dikkat çekilen raporda, küresel kurulumların 6 bin MW’ı aştığı kaydedildi. Çin ise geçen yıl tek başına toplam 3000 MW’dan fazla denizüstü rüzgar enerjisi kurulumu gerçekleştirdi.

İNGİLTERE LİDER

Veriler aynı zamanda İngiltere’nin toplam açık deniz rüzgar kapasitesi açısından küresel lider olduğunu gösteriyor. Çin ise Almanya'yı geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci denizüstü rüzgar pazarı haline geldi.

Küresel denizüstü rüzgar kapasitesi şu anda 35 GW seviyesinde bulunuyor. Bu da toplamda 62,5 milyon ton emisyonun önlenmesine yardımcı olacak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler