1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. 3. Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı 21-23 Ekim’de

3. Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı 21-23 Ekim’de

Enerji Günlüğü - IFAT Eurasia 2021 Uluslararası Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı’nın dördüncüsü 21-23 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

3. Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı 21-23 Ekim’de

Enerji Günlüğü - IFAT Eurasia 2021 Uluslararası Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı’nın dördüncüsü 21-23 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Covid 19 salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkinlik takvimlerini alt üst etti. Pek çok fuar, kongre ve konferans önce ertelendi. Daha sonra salgınla mücadelenin kısa sürede sonuca ulaşmayacağı anlaşılınca kimi etkinlikler tamamen iptal edilirken bir kısmı dijital ortamda gerçekleştirildi.

2021 ETKİNLİKLERİ BELLİ OLUYOR

2020 yılının başlarında yapılması beklenen pek çok enerji etkinliğin akıbeti de kesin olarak bilinmiyor. Ancak fuar, kongre ve organizasyon şirketleri daha şimdiden 2021 yılının ikinci yarısına ve özellikle de sonbahar aylarına dair etkinlik takvimlerini oluşturmaya başladı.

PANDEMİ YILINA DENK GELMEYEN FUAR

Bu yılın son çeyreğinde yapılacak etkinliklerden biri de, Uluslararası Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı IFAT. Bu etkinlik, iki yılda bir yapıldığı ve sonuncusu 2019 yılında gerçekleştiği için 2020 yılındaki Covid 19 salgınının yol açtığı olumsuzluklardan fazla etkilenmedi. Balkanlar, BDT Ülkeleri, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetler’den oluşan coğrafyadaki sektör paydaşlarını kapsama iddiasındaki IFAT, 21-23 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.

İSTANBUL FUAR MERKEZİ’NDE

IFAT, Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nin 5 ve 6 no’lu salonlarda gerçekleşecek. MMI Eurasia Fuarcılık tarafından düzenlenen IFAT Eurasia fuarı ilk olarak 2015 yılında Ankara’da gerçekleştirdikten sonra 2017 ve 2019 da İstanbul’da organize edilmişti.

SON GELİŞMELERİ UZMANLARDAN DİNLEMEK

Fuar katılımcıları çevre ekipmanlarının tamamında kullanılan yeni teknolojileri inceleyerek çevre ile ilgili sorunlarına yönelik çözüm arayabilecekler. IFAT Yetkilileri, katılımcıların sektördeki kapasitelerini arttırma ve kalitelerini yükseltme imkanlarına sahip olacaklarını ifade ederken, Fuarda ulusal ve uluslararası uzmanların katılımı ile düzenlenecek etkinliklerde de bu alandaki son gelişmelerin uzman isimlerce aktarılacağını vurguladı.

ETKİNLİK PROGRAMI 1 EKİM’DE BELLİ OLACAK

Fuarda Su ve Atık Su Teknolojileri, Atık Yönetimi, Geri Dönüşüm ve Atıktan Enerji Eldesi, Kentsel Temizlik İhtiyaçları, Çevre Kirliliği Önleme Teknolojileri, İş Güvenliği konularında konferanslar yer alıyor. Fuarın Etkinlik Programı ise 1 Ekim tarihinde açıklanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler