1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ABD’de petrol sondaj kule sayısı 9 adet arttı

ABD’de petrol sondaj kule sayısı 9 adet arttı

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol sondaj kule sayısı geçen hafta 9 adet arttı. Doğal gaz sondaj kule sayısı ise değişmedi.

ABD’de petrol sondaj kule sayısı 9 adet arttı

Enerji Günlüğü - ABD’de faaliyetini sürdüren petrol sondaj kule sayısı geçen hafta 9 adet arttı. Doğal gaz sondaj kule sayısı ise değişmedi.

Baker Hughes tarafından açıklanan verilere göre, ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı 19 Mart 2021 tarihi itibarıyla son bir haftada 9 adet artarak 411 oldu. ABD'de petrol ve doğal gaz kule geçen yılın aynı dönemine göre 361 adet azaldı. Verilere göre, ABD'de petrol sondaj kule sayısı 9 adet artışla 318 adet olurken, doğal gaz sondaj kulesi sayısı değişmeyerek 92 olarak açıklandı. Petrol ve doğal gaz ortak sondaj kule sayısı ise değişmeyerek 1 oldu. 

ABD'nin en büyük petrol üretim merkezi olan Teksas'ta kule sayısı 1 adet düşüşle 202 adet oldu. ABD'nin en büyük havzası olan Permian bölgesinde kule sayısı 4 adet artışla 216 olarak açıklandı. 

ABD’de sondaj kulelerinin 398 adedi karada, 13 adedi ise açık sularda yer aldı. ABD'de sondaj kulelerinin 372 adedi yatay (Herizontal), 14 adedi yönlü (Directional), 25 adedi dikey (Vertical) olarak açıklandı. 

KANADA’DA SONDAJ KULE SAYISI 24 ADET DÜŞTÜ

Kanada'da sondaj kule sayısı 24 adet düşüşle 92 adede geldi. Kanada'da sondaj kule sayısı geçen yıl aynı döneme göre 6 adet azaldı. Kanada'da petrol kule sayısı 17 adet düşüşle 41, doğal gaz kule sayısı 7 adet düşüşle 51 olarak gerçekleşti. 

Meksika Körfezinde sondaj kule sayısı değişmeyerek 13 adet oldu. Kuzey Amerika'nın tamamında sondaj kule sayısı 15 adet düşüşle 503 adet seviyesine geldi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler