1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ABD'de sondaj kule sayısı 3 adet arttı

ABD'de sondaj kule sayısı 3 adet arttı

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı geçen hafta toplam 3 adet arttı.

ABD'de sondaj kule sayısı 3 adet arttı

Enerji Günlüğü - ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı geçen hafta toplam 3 adet arttı.

Baker Hughes tarafından açıklanan verilere göre, ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı 9 Ekim 2020 tarihi itibarıyla son bir haftada 3 adet artışla 269 oldu. Petrol ve doğalgaz kule sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 587 adet azaldı. 

Verilere göre, ABD'de petrol sondaj kule sayısı 4 adet artışla 193 adet olurken, doğalgaz sondaj kulesi sayısı 1 adet düşüşle 73 oldu. ABD’de petrol ve doğalgaz ortak sondaj kule sayısı ise değişmeyerek 3 oldu. 

ABD'nin en büyük petrol üretim merkezi olan Teksas'ta kule sayısı 3 adet artışla 116 adet oldu. ABD'nin en büyük havzası olan Permian'da kule sayısı 1 adet arttı ve 130 olarak açıklandı. 

Sondaj kulelerinin 254 adedi karada, 1 adedi iç sularda, 14 adedi ise açık sularda yer aldı. ABD'de sondaj kulelerinin 233 adedi yatay(Herizontal), 21 adedi yönlü (Directional), 15 adedi dikey (Vertical) olarak açıklandı. 

KANADA’DA SONDAJ KULE SAYISI 5 ADET ARTTI

Kanada'da sondaj kule sayısı 5 adet artışla 80 oldu. Kanada'da sondaj kule sayısı geçen yıl aynı döneme göre 66 adet azaldı. Kanada'da petrol kule sayısı 2 adet artışla 39, doğalgaz kule sayısı 3 adet artışla 41 olarak gerçekleşti. 

Meksika Körfezinde sondaj kule sayısı değişmeyerek 14 oldu. Kuzey Amerika'nın tamamında sondaj kule sayısı 8 adet artışla 349 adet seviyesine geldi. 

Önceki ve Sonraki Haberler