1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. ABD'de sondaj kule sayısı 3 adet arttı

ABD'de sondaj kule sayısı 3 adet arttı

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı geçen hafta 3 adet arttı.

ABD'de sondaj kule sayısı 3 adet arttı

Enerji Günlüğü - ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı geçen hafta 3 adet arttı.

Baker Hughes tarafından açıklanan verilere göre, ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı 4 Aralık 2020 tarihi itibarıyla son bir haftada 3 adet düşüşle 323 oldu. Petrol ve doğal gaz kule sayısı geçen yılın aynı dönemine göre ise 476 adet azaldı. Verilere göre, ABD’de petrol sondaj kule sayısı 5 adet artışla 246 adet olurken, doğal gaz sondaj kulesi sayısı 2 adet düşüşle 75 olarak açıklandı. ABD'de petrol ve doğal gaz ortak sondaj kule sayısı ise değişmeyerek 2 oldu. 

ABD'nin en büyük petrol üretim merkezi olan Teksas'ta kule sayısı 2 adet artışla 149 adet oldu. ABD'nin en büyük havzası olan Permian'da kule sayısı 3 adet artışla 164 olarak açıklandı.

Sondaj kulelerinin 308 adedi karada, 2 adedi iç sularda, 13 adedi ise açık sularda yer aldı. Ayrıca ABD'de sondaj kulelerinin 289 adedi yatay (Herizontal), 18 adedi yönlü (Directional), 16 adedi dikey (Vertical) olarak açıklandı. 

KANADA’DA SAYI DEĞİŞMEDİ

Kanada'da sondaj kule sayısı geçen hafta değişmeyerek 102 oldu. Kanada'da sondaj kule sayısı geçen yıl aynı döneme göre 36 adet azaldı. Kanada'da petrol kule sayısı 2 adet artışla 40, doğal gaz kule sayısı 2 adet düşüşle 62 olarak gerçekleşti. 

Meksika Körfezinde sondaj kule sayısı 1 adet artışla 13 adet olarak kaldı. Kuzey Amerika'nın tamamında sondaj kule sayısı 3 adet artışla 425 adet seviyesine geldi.

Önceki ve Sonraki Haberler