1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ABD'de sondaj kule sayısı 4 adet arttı

ABD'de sondaj kule sayısı 4 adet arttı

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı geçen hafta toplam 4 adet arttı.

ABD'de sondaj kule sayısı 4 adet arttı

Enerji Günlüğü - ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı geçen hafta toplam 4 adet arttı.

Baker Hughes tarafından açıklanan verilere göre, ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı 6 Kasım 2020 tarihi itibarıyla son bir haftada 4 adet artışla 300 oldu. Petrol ve doğalgaz kule sayısı geçen yılın aynı dönemine göre ise 517 adet azaldı. 

Verilere göre ABD'de petrol sondaj kule sayısı 5 adet artışla 226 adet olurken, doğalgaz sondaj kulesi sayısı 1 adet düşüşle 71 oldu. Petrol ve doğalgaz ortak sondaj kule sayısı da değişmeyerek 3 oldu.

ABD'nin en büyük petrol üretim merkezi olan Teksas'ta kule sayısı 68 adet artışla 139 adet oldu. ABD'nin en büyük havzası olan Permian'da kule sayısı 5 adet artışla 147 olarak açıklandı. 

Sondaj kulelerinin 286 adedi karada, 2 adedi iç sularda, 12 adedi ise açık sularda yer aldı. ABD'de sondaj kulelerinin 254 adedi yatay(Herizontal), 22 adedi yönlü (Directional), 20 adedi dikey (Vertical) olarak açıklandı. 

KANADA’DA SONDAJ KULE SAYISI DEĞİŞMEDİ

Kanada'da sondaj kule sayısı değişmeyerek 86 oldu. Kanada'da sondaj kule sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 54 adet azaldı. Kanada'da petrol kule sayısı 3 adet düşüşle 37, doğalgaz kule sayısı 3 adet artışla 49 olarak gerçekleşti. 

Meksika Körfezinde sondaj kule sayısı 13'ten 12'ye geriledi. Kuzey Amerika'nın tamamında sondaj kule sayısı 4 adet artışla 386 adet seviyesine geldi. 

Önceki ve Sonraki Haberler