1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ABD'de sondaj kule sayısı 5 adet arttı

ABD'de sondaj kule sayısı 5 adet arttı

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı geçen hafta toplam 5 adet arttı.

ABD'de sondaj kule sayısı 5 adet arttı

Enerji Günlüğü - ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı geçen hafta toplam 5 adet arttı.

Baker Hughes tarafından yayınlanan rapora göre, ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı 26 Şubat 2021 tarihi itibarıyla son bir haftada 5 adet artarak 402 oldu. ABD'de petrol ve doğal gaz kule geçen yılın aynı dönemine göre 388 adet azaldı. 

Verilere göre, ABD'de doğal gaz sondaj kulesi sayısı 1 adet artışla 92 olurken, petrol sondaj kule sayısı 4 adet artışla 309 adet oldu. ABD’de petrol ve doğal gaz ortak sondaj kule sayısı değişmeyerek 1 oldu. 

ABD'nin en büyük petrol üretim merkezi olan Teksas'ta kule sayısı 3 adet artışla 197 adet oldu. ABD'nin en büyük havzası olan Permian bölgesinde kule sayısı 4 adet artışla 208 olarak açıklandı. 

ABD'de sondaj kulelerinin 385 adedi karada, 1 adedi iç sularda, 17 adedi ise açık sularda yer aldı. ABD'de sondaj kulelerinin 359 adedi yatay(Herizontal), 18 adedi yönlü (Directional), 25 adedi dikey (Vertical) olarak açıklandı. 

KANADA’DA SONDAJ KULE SAYISI 9 ADET DÜŞTÜ

Kanada'da sondaj kule sayısı 9 adet düşüşle 163 adede geldi. Kanada'da sondaj kule sayısı geçen yıl aynı döneme göre 77 adet azaldı. Kanada'da petrol kule sayısı 8 adet düşüşle 92, doğal gaz kule sayısı 1 adet düşüşle 71 olarak gerçekleşti. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler