1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ABD'de sondaj kule sayısı 7 adet arttı

ABD'de sondaj kule sayısı 7 adet arttı

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı geçen hafta toplam 7 adet artış kaydetti.

ABD'de sondaj kule sayısı 7 adet arttı

Enerji Günlüğü - ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı geçen hafta toplam 7 adet artış kaydetti.

Baker Hughes tarafından yayınlanan verilere göre, ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı 16 Nisan 2021 tarihi itibarıyla son bir haftada 7 adet artarak 439 oldu. ABD'de petrol ve doğal gaz kule sayısı geçen yılın aynı dönemine göre ise 90 adet azaldı. 

Verilere göre, ABD'de petrol sondaj kule sayısı 7 adet artışla 344 adet olurken, doğal gaz sondaj kulesi sayısı 1 adet artışla 94 oldu. ABD’de petrol ve doğal gaz ortak sondaj kule sayısı 1 adet düşüşle 1 oldu. 

ABD'nin en büyük petrol üretim merkezi olan Teksas'ta kule sayısı 5 adet artışla 214 adet oldu. ABD'nin en büyük havzası olan Permian bölgesinde kule sayısı 3 adet artışla 227 olarak açıklandı. 

ABD'de sondaj kulelerinin 426 adedi karada, 1 adedi iç sularda, 12 adedi ise açık sularda yer aldı. ABD'de sondaj kulelerinin 398 adedi yatay(Herizontal), 20 adedi yönlü (Directional), 21 adedi dikey (Vertical) olarak açıklandı. 

KANADA’DA SONDAJ KULE SAYISI 2 ADET DÜŞTÜ

Kanada'da sondaj kule sayısı 2 adet düşüşle 56 adede geldi. Kanada'da sondaj kule sayısı geçen yıl aynı döneme göre 26 adet arttı. Kanada'da petrol kule sayısı 2 adet düşüşle 17, doğal gaz kule sayısı değişmeyerek 39 olarak gerçekleşti. 

Meksika Körfezinde sondaj kule sayısı 1 adet artışla 12 adet oldu. Kuzey Amerika'nın tamamında sondaj kule sayısı 5 adet artışla 495 adet seviyesine geldi.