1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. ABD'de sondaj kule sayısı azaldı

ABD'de sondaj kule sayısı azaldı

Enerji Günlüğü - ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı geçen hafta toplamda 5 adet azalarak bin 47 oldu.Dünyanın en büyük...

ABD'de sondaj kule sayısı azaldı

Enerji Günlüğü - ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı geçen hafta toplamda 5 adet azalarak bin 47 oldu.

Dünyanın en büyük petrol sahası hizmet şirketi olan Baker Hughes tarafından yayınlanan verilere göre, ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı uzun bir süre artışının ardından ikinci kez düşüş kaydetti. ABD’de faaliyetini sürdüren petrol sondaj kule sayısı 29 Haziran ile sona eren haftada 4 adet azalarak 858 oldu. Doğal gaz kulesi sayısı 1 adet düşüşle 187 olarak belirlendi.  Böylece ABD'de toplam sondaj kule sayısı 5 adet düşüşle bin 47 oldu. 

Toplam sondaj kulelerinin bin 24 adedi karada, 4 adedi iç sularda, 19 adedi ise açık sularda yer aldı. Meksika Körfezinde sondaj kule sayısı değişmeyerek 18 oldu. Kanada'da sondaj kule sayısı 12 adet artışla 172'ye geldi. Kuzey Amerika'da toplam kule sayısı 7 adet artışla bin 219'a ulaştı.

Etiketler : , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler