1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ABD'de sondaj kule sayısı petrolde arttı, doğal gazda azaldı

ABD'de sondaj kule sayısı petrolde arttı, doğal gazda azaldı

ABD'de faaliyetini sürdüren petrol sondaj kule sayısı geçen hafta 3 adet artışla 506 adet olurken, doğal gaz sondaj kule sayısı 1 adet düşüşle 119 adet oldu. 

ABD'de sondaj kule sayısı petrolde arttı, doğal gazda azaldı

Enerji Günlüğü - ABD'de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı geçen hafta 3 adet artarak 629 adet oldu.

Baker Hughes tarafından yayınlanan verilere göre, ABD'de enerji şirketlerinin faaliyette bulunan petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı üst üste ikinci haftasında da artış gösterdi. ABD'de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı 1 Mart 2024 tarihi itibarıyla sonlanan haftada 3 adet artarak 629 adet oldu. ABD'de petrol ve doğal gaz kule sayısı geçen yılın aynı dönemine göre ise 120 adet azaldı.

Verilere göre, Ülkede petrol sondaj kule sayısı 3 adet artışla 506 adet oldu. Doğal gaz sondaj kule sayısı ise 1 adet düşüşle 119 olurken, iki ürün için de ortak çalışma yapan sondaj kuleleri de 1 adet artarak 4 adet olarak kaldı. 

Petrol üretimi için geleceğe yönelik öngörüleri belirleyen sondaj kulelerinin 608 adedi karada, 21 adedi açık sularda yer aldı. Önceki haftaya göre sondaj kule sayısı karada 2 adet, açık sularda 1 adet arttı. 

Sondaj kulelerinin 561 adedi yatay (Herizontal), 52 adedi yönlü (Directional), 16 adedi dikey (Vertical) olarak açıklandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler