1. HABERLER

  2. NÜKLEER

  3. ABD’nin enerji ağına siber saldırılar durmuyor

ABD’nin enerji ağına siber saldırılar durmuyor

Enerji Günlüğü - Hackerlar, ABD’nin nükleer, enerji, havacılık ve diğer kritik alanlarda faaliyet gösteren şirketlerine yönelik siber saldırılar düzenledi.Geçtiğimiz...

ABD’nin enerji ağına siber saldırılar durmuyor

Enerji Günlüğü - Hackerlar, ABD’nin nükleer, enerji, havacılık ve diğer kritik alanlarda faaliyet gösteren şirketlerine yönelik siber saldırılar düzenledi.

Geçtiğimiz mayıs ayından beri enerji şirketleri başta olmak üzere ülkedeki önemli üretim tesislerini hedef alan ABD’nin enerji ağına siber saldırılar durmak bilmiyor. ABD İç Güvenlik Bakanlığı hackerların; nükleer, enerji, havacılık ve diğer kritik alanlarda faaliyet gösteren şirketlere yönelik siber saldırılar düzenlediğini açıkladı.

ABD HÜKÜMETİ ŞİRKETLERİ UYARDI

ABD hükümeti, siber saldırıların giderek artması sonucunda hedef olabilecek şirketleri bir mesaj göndererek uyardı. Mesaj, nükleer, enerji, havacılık, su ve kritik imalat sanayi gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketlere gönderildi. Mesajda hackerların kötü niyetli e-postalar ve web siteleri aracılığıyla siber saldırıda bulunulan şirkete ait belgelere ulaşmayı ve şirketin faaliyetlerini yakından takip etmeyi planladığı yer alırken hackerların faaliyetleri boyunca en az bir enerji jeneratörü de dahil olmak üzere bazı hedeflere sızmayı başardıkları ve ağlarda keşif yapabildikleri belirtildi.

Siber saldırıların Rus Hükümeti ile bağlantılı olabileceği kaydediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler