1. HABERLER

  2. NÜKLEER

  3. Adanalı genç işadamlarından Rusya`ya nükleer seyahat

Adanalı genç işadamlarından Rusya`ya nükleer seyahat

Enerji Günlüğü - Çukurovalı genç işadamları, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin bölgeye ne getirip ne götüreceğine ilişkin bilgi edinmek amacıyla,...

Adanalı genç işadamlarından Rusya`ya nükleer seyahat

Enerji Günlüğü - Çukurovalı genç işadamları, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin bölgeye ne getirip ne götüreceğine ilişkin bilgi edinmek amacıyla, benzeri bir santrali yerinde görmek üzere Rusya'ya gidiyor.
Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) yönetimi, Mersin Akkuyu'da kurulacak nükleer tesisin bir benzerini yerinde görmek için Rusya'nın Voronej kentine gidiyor. AGİAD Başkanı Tamer Gülcan, Akkuyu'ya yapılacak nükleer santralin bölgede gerçekleştirilecek projeler arasında yatırım maliyeti en yüksek proje olacağını belirtti. İş dünyası temsilcileri olarak bir nükleer santralin kurulduğu yere ne kazandırıp ne kaybettirdiğini yerinde görmek istediklerini anlatan Gülcan, "20 milyar dolar harcanacağı belirtilen projede Adana iş dünyası olarak neler yapabileceğimizi erken tespit etmekte yarar görüyoruz. Nükleer santrali Türkiye'de inşa edecek Akkuyu NGS AŞ'nin davetlisi olarak 15 kişilik heyetle 4 Ekim'de Rusya'da olacağız" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler