1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Adıyaman`da iki GES projesine ÇED gerekli görülmedi

Adıyaman`da iki GES projesine ÇED gerekli görülmedi

Enerji Günlüğü - Adıyaman'ın Sıncık ilçesindekurulması planlanan 20 MW'lık iki ayrı güneş enerjisi projesi için ÇED Gerekli Değildir kararı verildi.Çevresel...

Adıyaman`da iki GES projesine ÇED gerekli görülmedi

Enerji Günlüğü - Adıyaman'ın Sıncık ilçesindekurulması planlanan 20 MW'lık iki ayrı güneş enerjisi projesi için ÇED Gerekli Değildir kararı verildi.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanan ilanlara göre, Adıyaman'da 2 güneş enerjisi santrali için Adıyaman Valiliği tarafından 'ÇED Gerekli Değildir'kararı verildi.

Açıklamalarda, Adıyaman Sıncık ilçesi Serinde mevkiindeMGA Müh. Elek. İnş. Hayv. Teks. Gıd. İletişim San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılması planlanan 10 Adet 999,9 KW'lık GES projesi; Turra Deri Turz. Gıd. Madd. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından aynı ilçenin Çevi Deresi mevkiinde yapılması planlanan 10 Adet 999,9 KW'lık GES projesi ile ilgili Bakanlığa sunulan dosyanın incelenerek, Adıyaman Valiliği tarafından “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verildiği ifade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler