1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. JEOTERMAL

  4. Afjet jeotermal enerji faturalarını öteledi

Afjet jeotermal enerji faturalarını öteledi

Afyonkarahisar’da termal turizm tesislerine ve seralara ısıtma ve jeotermal su sağlayan Afjet, enerji bedellerinin son ödeme tarihlerini 3 ay öteledi.

Afjet jeotermal enerji faturalarını öteledi

Enerji Günlüğü - Afyonkarahisar’da termal turizm tesislerine ve seralara ısıtma ve jeotermal su sağlayan Afjet, enerji bedellerinin son ödeme tarihlerini 3 ay öteledi.

Afyon Jeotermal Turizm ve Ticaret A.Ş - Afjet tarafından yapılan açıklamada, aylık ücretle tahsil edilen enerji bedellerinin son ödeme tarihlerinin 3 ay ileriye ötelenmesine karar verildiği bildirildi. Açıklamada, “Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada hızla yayılan Koronavirüs (Covit-19) pandemisinin ülkemiz ekonomisi üzerindeki olumsuz etkileri de göz önünde bulundurularak devletimiz tarafından alınan çeşitli önlemler kapsamında şirketimizin hizmet verdiği konutlar ve işletmelerden aylık ücretle tahsil edilen enerji bedellerinin son ödeme tarihlerinin 3 ay ileriye ötelenmesi yönetim kurulumuzca uygun görülmüştür” ifadelerine yer verildi. 

Jeotermal su kaynaklarıyla bölgesel ısıtma tesisleri kurmak, dönüş suları ile seralara su temin etmek amacıyla kurulan Afjet’in ortakları arasında Afyonkarahisar İl Özel İdare Müdürlüğü (%59,42), Afyonkarahisar Belediyesi (%26,66), Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (%6,03) ve diğer küçük ortaklıklar (%7,89) bulunuyor. Şirketin halihazırda 24 adet jeotermal kuyusu bulunuyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler